تجارت غیرقانونی حیات وحش در ایران

«کافی نبودن آگاهی های محیط زیستی» مهمترین دلیلی است که برای بروز و گسترش مشکلات محیط زیستی ذکر می شود به گزارش نامه نیوز ، نماینده مردم اردکان در مجلس در یادداشتی به مسئله محیط زیست پرداخت.

 محمدرضا تابش در یادداشتی به مناسبت روز جهانی محیط زیست نوشت:

«بسمه تعالی»

«مبارزه با تجارت غیر قانونی حیات وحش»، موضوعی است که برای «روز جهانی محیط زیست» امسال انتخاب شده است. در محیط زیست، همه ی عناصر و روابط به یک اندازه مهم هستند.

در این قالب، اهمیت حیات وحش و عواقب ناگوار تجارت غیرقانونی آنها به همان اندازه ی آب و کمبود آن، هواو آلودگی آن، خاک و فرسایش آن و منابع طبیعی و تخریب آن است. همین اهمیت موجب شده است که کشورمان از سال ۱۳۵۵بطور قانونی، عضو «کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض (CITES)» باشد. با وجود این و در حالی که بر اساس قانون، خرید و فروش جانوران وحشی و اجزای آنها مستلزم اخذ پروانه یا اجازه از سازمان حفاظت محیط زیست است، متاسفانه اخبار و گزارش ها، از وجود معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش در کشورمان حکایت می کنند.

«کافی نبودن آگاهی های محیط زیستی» مهمترین دلیلی است که برای بروز و گسترش مشکلات محیط زیستی ذکر می شود. ۴۴ سال پیش که سازمان ملل متحد روز پنجم ژوئن سال میلادی را ( برابر شانزدهم خرداد سال خورشیدی) بعنوان روز جهانی محیط زیست انتخاب کرد، یک هدف اصلی برای آن داشت: افزایش آگاهی های زیست محیطی.

با گرامیداشت این روز و افزایش آگاهی های محیط زیستی، می توان امید داشت که نقش آفرینان حکومت، بازار و جامعه ی مدنی بتوانند با عمل به وظائف دینی، قانونی و داوطلبانه ی خود، برای حیات وحش کشورمان وضعیت بهتری را فراهم کنند.»

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجارت غیرقانونی حیات وحش در ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات