پیشتازی کمپین باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا در نظرسنجی

 به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، نتایج نظرسنجی موسسه اوپینیوم که روز شنبه منتشر شده، حاکی است که در حالی که همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه برگزار شود، کمپین باقی ماندن در اتحادیه اروپا همچنان نسبت به کمپین خروج از این اتحادیه، پیشی گرفته است ولی این پیشتازی نسبت به دو هفته قبل کاهش یافته است.

این نظرسنجی که طی روزهای 31 می تا 3 ژوئن انجام شده نشان می دهد که 43 درصد مردم خواستار ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا هستند و در مقابل 41 درصد نیز از ترک اتحادیه اروپا حمایت کرده اند.

این رقم در نظرسنجی که 21 ماه می برای نشریه آبزرور انجام شده بود به 44 در مقابل 40 درصد رسیده بود.

2 نظرسنجی هفته گذشته نیز نشانگر افزایش حمایت رای دهندگان انگلیسی از کمپین خروج از اتحادیه اروپا بوده است. انتشار این نظرسنجی ها موجب کاهش شدید ارزش پوند شده است.

مردم انگلیس قرار است در خصوص ادامه عضویت 43 ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود اقتصادی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشتازی کمپین باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا در نظرسنجی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات