واکنش شمخانی به تروریست‌ خواندن ایران توسط آمریکا

به گزارش خبرنگار مهر، دریابان علی شمخانی در حاشیه نخستین همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات در جمع خبرنگاران و در خصوص اهمیت تحلیل های اطلاعاتی در موضوعات منطقه ای اظهار داشت: اصولا تحلیل مهمتر از جمع آوری است.

وی افزود: جنس برتر تحلیل که پیش بینی باشد مهمتر از تحلیل توصیفی است. تحلیل منطقی اگر به درستی به شکل زبان رسانه‌ای ارائه شود، تولیدکننده قدرت است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه برخلاف نیت پلیدی که سردمداران استکبار به منظور خونین سازی مرزهای بین شیعه و سنی با طراحی تکفیری ها در منطقه دارد، گفت: امروز اقدام تکفیری ها و انعکاس اطلاعات آن به ملت نعمت هایی را فراهم کرده که پیامدهای آن مشخصی خواهد شد.

شمخانی با اشاره به بیانیه وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تروریسم خواندن ایران تصریح کرد: به شکل طبیعی آمریکایی ها که سامان‌دهنده بعثی ها در زمان جنگ بودند و صدام گزارش اطلاعاتی را از آواکس آمریکایی ها گرفته، پول را از سعودی ها می گرفت و بندر برخی کشورهای منطقه برای انتقال تجهیزات در اختیارش بود، باید این اقدام را انجام دهند.

وی ادامه داد: منافقین نیز در داخل به عنوان ستون پنجم کار بعثی های بدون یونیفرم را انجام می دادند، اما هرگز آمریکایی ها منافقین را در لیست تروریسم قرار ندادند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: آمریکا که امروز از داعش به عنوان یک ابزار استفاده کرده و از رژیم صهیونیستی دفاع می‌کند به طبع جمهوری اسلامی ایران مقابل راهبرد اصلی آن که سلطه‌گری است، ایستاده را در لیست تروریسم قرار می دهد.

شمخانی در ادامه گفت: این اقدام هیچ تاثیری در سیاست جمهوری اسلامی در دفاع از ملت های منطقه ندارد و نشان‌دهنده سیاست یک بام و دو هوا در مقابل تروریسم است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش شمخانی به تروریست‌ خواندن ایران توسط آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات