توصیه آیت‌الله یزدی به مسئولان: رفتار و گفتارتان به نحوی باشد که الگو سایر مردم شود

توصیه آیت‌الله یزدی به مسئولان: رفتار و گفتارتان به نحوی باشد که الگو سایر مردم شود سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - ایرنا نوشت: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی به معنای حفظ حاکمیت اسلام در جریان اداره حکومت است.

آیت الله محمد یزدی در همایش تبیین شاخصه های خط امام خمینی(ره)، در حسینیه ثارالله سپاه امام علی بی ابی طالب(ع) قم با طرح این سوال که معنای پاسداری از انقلاب اسلامی چیست، افزود: حفظ حاکمیت اسلام در نحوه اداره حکومت وظیفه اصلی پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) مدت زیادی تلاش کردند تا به مردم نشان دهند حقیقت اسلام در حاکمیت تجلی پیدا می کند بیان کرد: در حکومت اسلامی تمام بخش ها از دستگاه قانون گذاری و قضایی تا دولت وظیفه دارند براساس ارزش های اسلامی حرکت کنند و مقدمه زندگی مردم بر مبنای فرهنگ دینی را فراهم آورند.

اهم اظهارات رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را بخوانید؛
* اگر می گوییم انقلاب اسلامی باید حفظ شود منظور این است که حاکمیت اسلام در نظام سیاسی باید باقی بماند و این موضوع با حفظ هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان و اعتماد نداشتن به آن ها امکان پذیر می شود.

* ترسیم نقشه راه مقابله با توطئه های دشمنان، نیازمند توجه به شرایط داخلی کشور و وضعیت جاری کشورهای منطقه و جهان اسلام در کنار نگاه به تحرک های سیاسی و نظامی دشمنان است.

* حفاظت از اسلام تنها به ظاهر ختم نمی شود یعنی اگر در جامعه نماز جمعه و جماعت و مجالس روضه خوانی برگزار شود اما در آن خبری از ارزش های انقلاب اسلامی نباشد هدف محقق نشده است.

* در حوزه های علمیه استادان نباید تنها به مسائل علمی بپردازند و نسبت به شرایط اطراف بی تفاوت باشند، چرا که در این صورت حوزه به همان صورت قبل از انقلاب بازمی گردد.

* نباید به دلیل کوتاهی ما، اسلام در اختیار دشمنان قرار گیرد و آن ها به نام اسلام به مسلمانان فشار بیاورند مانند شرایطی که در حکومت دست نشانده عربستان شاهد آن هستیم و در آن کشور علیه مسلمانان و به خصوص شیعیان بسیار ظلم می شود.

* همه ما وظیفه داریم پاسدار اسلام باشیم و نگذاریم این حکومت جمهوری اسلامی که پس از مدت ها به دست مردم ایران رسیده است و نقطه امید مستضعفان جهان می باشد، از حاکمیت اسلام خارج شود. محافظان انقلاب اسلامی ابتدا باید مبانی و ارزش های اصلی این نهضت را بشناسند و سپس برای ترویج آن در میان افراد جامعه تلاش کنند.

* رفتار و گفتار افراد شاخص در جامعه باید به نحوی باشد که سایر مردم از آن ها الگو بگیرند.

* امروز در میان مردم ایران برخلاف بسیاری از کشورهای منطقه، اتحاد دینی و مذهبی برقرار است و این موضوع باعث افزایش قدرت حاکمیت اسلام شده است.

* انقلابی بودن به معنای حساسیت داشتن بر روی ارزش هاست، نباید در شهرهای جامعه اسلامی به خصوص شهر مقدس قم نسبت به مساله حجاب کم توجهی شود.

* دشمنان و مستکبران در کمین نشسته اند تا به اسلام ضربه بزنند بنابراین نباید اجازه داد در اماکن مقدس و در خانه ها مجالسی برگزار شود که به عقاید سایر مسلمانان توهین شود و جان عده ای در اثر ایجاد اختلافات مذهبی به خطر افتد.

* حفظ آمادگی های دفاعی و رزمی تنها به دوران جنگ محدود نمی شود، بلکه در تمام زمان ها باید چنان آماده بود که دشمنان جرات تعرض به نظام اسلامی را به ذهن خود راه ندهند.

* مسئولان و پاسداران ما با عمل به آداب اسلامی باید در لحظه آماده مقابله با توطئه های دشمنان باشند مانند جریانی که در دستگیری شرور معروف پیش آمد و هماهنگی مسئولان نظام و فرماندهان ارشد نظامی باعث شد در کمتر از هشت ثانیه هواپیمای حامل این فرد در ایران متوقف و وی دستگیر شود.

* در جریان انقلاب اسلامی با توفیق الهی و همراهی مردم، امام خمینی (ره) توانست خواست اهل بیت (ع) مبنی بر تشکیل حکومت اسلامی را محقق کند و در همین راستا وظیفه حفاظت و پاسداری از چنین نظامی بسیار سنگین است.

27216

 

کلید واژه ها: محمد یزدی - حجاب -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توصیه آیت‌الله یزدی به مسئولان: رفتار و گفتارتان به نحوی باشد که الگو سایر مردم شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات