واقعیت تلخ درامد کارگران در ایران به روایت قاضی پوربه گزارش جهان، نادر قاضی‌پور در دیدار با جمعی از تشکل‌های کارگری قم، با انتقاد از وضعیت نامناسب کارگران در کشور اظهار داشت: سطح رفاه کارگران از زمین تا آسمان با برخی کارگران دولتی، کارگران شرکت‌های نفت و شرکت‌های واردکننده و حتی دانشگاهیان تفاوت داشته و اکنون اختلاف میزان درآمد آنان 196 برابر برخی‌ افراد است.

وی افزایش پایه حقوق کارگران را از اولویت‌های مجلس دهم دانست و بیان کرد: میزان حداقل 812 هزار تومان حقوق ظلمی است که به کارگران می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تأکید بر اینکه 50 درصد کارگران فاقد مسکن هستند، تصریح کرد: مسکن دیگر مشکلی است که در این مجلس به دنبال آن هستیم.

وضعیت قراردادهای کارگری نیز در کشور مناسب نیست و برخی برای گریز از قانون نوع قراردادها را دست‌کاری می‌کنند تا عیدی و سنوات ندهند که این کار راهم در این مجلس پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: جای این سئوال باقی است که چگونه قوانین مرتبط با سرمایه‌داران یک‌روزه تصویب می‌شود ولی طرحی که کمیته امداد و کارگران مطرح می‌کنند یک سال باید زمان ببرد تا مورد تصویب قرار بگیرد؟

قاضی‌پور در خاتمه بابیان اینکه باید شخصیت کارگران احیاء شود، تأکید کرد: نحوه ساز و کار پرداخت یارانه از اول درست نبود؛ متأسفانه هرکجا کارفرما و پیمانکار یکی شده، فساد به‌وجود آمده است.
منبع:تسنیم

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واقعیت تلخ درامد کارگران در ایران به روایت قاضی پور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات