کاهش یک چهارمی صادرات محصولات‌باغیبه گزارش جهان،‌ سید رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به میزان صادرات محصولات باغی و جالیزی سال 94 اظهار داشت: براساس آخرین آمار گمرک صادرات محصولات باغی و جالیزی سال 94 در مقایسه با سال ما قبل خود 25 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: با توجه به افزایش تولید محصولات جالیزی و باغی در سال گذشته می توان گفت که به سبب برخی مسائل بین المللی صادرکنندگان ما متضرر شدند.

نورانی با اشاره به دلایل کاهش صادرات محصولات جالیزی و باغی بیان کرد: طی بررسی های به عمل آمده،قیمت تمام شده محصولات کشور ما در مقایسه با رقبا بسیار بالاست ضمن اینکه افزایش هزینه های حمل و نقل و برخی مسائل سیاسی ایران با عربستان و بحرین نیز در روند کاهشی صادرات تاثیر بسزایی داشته است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: برخی مسیرهای صادراتی به روی ما بسته شد و محصولات ما که به کشورهای بحرین و .. صادر شده بود، عودت داده شدند که درنهایت این امر کاهش صادرات و زیان تولید کنندگان را رقم زد.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به انکه از ابتدای سال 94 اعلام شده بود که یک میلیون تن مازاد سیب درختی و مقداری کیوی و دیگر محصولات مازاد برنیاز مصرف داخلی داریم اما متاسفانه اقدام جدی برای صادرات آن صورت نگرفت.

نورانی با اشاره به پیش بینی میزان صادرات در سال جاری تصریح کرد: با توجه به پیش بینی افزایش تولید محصولات باغی و جالیزی باید گفت که اگر اکنون که درابتدای سال 95 هستیم برنامه ریزی برای صادرات محصولات نشود مطمئنا روند کاهشی صادرات ادامه خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش یک چهارمی صادرات محصولات‌باغی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات