برتری اسلام بر ارامنه و یهودی‌ها با دعای حاجی کلباسی!

شیعه نیوز: یکی از صفات مذموم محتاج دیگران بودن و درخواست از غیر خدا کردن است که موجب ذلت انسان می‌گردد، اما مگر خواهش و خواسته از خالق یکتا باشد خداوند وعده اجابت بندگان را داده است.

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:

آیه:

ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ غافر/60

مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم

آینه:

حکایت؛ مرحوم حاج ملا اسماعیل سبزواری نقل می‌کند: یادم می‌آید در زمان مرحوم حاجی کلباسی یک سال باران نیامد و منوچهر خان معتمدالدوله آمد و خدمت حاجی عرض کرد: مردم استدعا می‌کنند به دعای باران تشریف ببرید، حاجی متعذر شدند که من پیرم و قوت رفتن ندارم. معتمدالدوله عرض کرد تخت روان برای شما می‌فرستم در آن بنشینید و تشریف بیاورید.

آن مرحوم فرمودند: آخر با تخت غصبی برای دعای باران رفتن و طلب باران نمودن چه مناسبت دارد، آیا خداوند آن دعا را مستجاب می‌کند؟! آقا محمدمهدی پسر مرحوم حاجی عرض کرد خودمان تخت برای شما می‌سازیم و چوب هم در خانه داریم آقا فرمود؛ در این صورت عیبی ندارد، نجار آمد و تختی را ساخت، در میان شهر جار کشیدند روز شنبه مردم روزه بگیرند تا با حال روزه به همراه حاجی به دعای باران برویم.

پس مردم روزه گرفتند، در محل موردنظر اجتماع کردند. حاجی بر روی تخت نشست، اطراف تخت را گرفتند و به‌طرف تخت فولاد بردند، از آن‌طرف ارامنه اصفهان هم آمدند، صف کشیدند و کتاب‌های انجیل را باز کردند از طرف دیگر یهودی‌های اصفهان هم تورات را برداشته و آمدند، مرحوم حاجی برگشت نگاهی کرد، دید ارامنه یک طرف صف‌کشیده‌اند و یهودی‌ها از یک سمت، سرش را برهنه نموده به‌سوی آسمان بلند کرد و عرض کرد: خدایا ابراهیم محاسنش را در اسلام سفید کرده امروز مرا پیش یهودی‌ها و نصاری‌ها خجالت مده یک‌دفعه ابر آمد و در همان ساعت باران شروع به باریدن کرد و مسلمانان همه روسفید شدند.1

بنده مومن تضرع می کند                                          او نمی‌داند به جز تو مستند2

    1.با اقتباس و ویراست از کتاب مردان علم در میدان عمل
   2. مولوی


انتهای پیام/654
 

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برتری اسلام بر ارامنه و یهودی‌ها با دعای حاجی کلباسی!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات