فریضه نماز دولتی نشود

محمدحسین رضایی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد، جوانان و ورزشکاران با موضوع ترویج فرهنگ نماز در همدان بیان کرد: پیامهای رهبری فرزانه انقلاب به اجلاس های نماز و منویات و فرمایشات معظم له در این باره گردآوری شده است.
وی اضافه کرد: وظایف 32 دستگاه دولتی احصا و مشخص شد و با انعقاد تفاهم نامه با وزارتخانه و سازمانها این تفاهم نامه ها بعنوان دستور العمل و مبنای کار به دستگاه های زیر مجموعه ارسال شد.
وی اظهار کرد: کار در زمینه ترویج فرهنگ نماز نیازی به بودجه ندارد بلکه عملیاتی شدن این فریضه نیازمند روحیه و انگیزه بالا است.
نماینده رییس‌جمهوری در امر نماز تاکید کرد: تاکنون تنها دستگاههایی که در امر ترویج فرهنگ نماز موفق عمل کرده بودند معرفی می شدند و از مسئولان آنها تقدیر می شد ولی از این پس دستگاههای کم کار نیز اعلام می شوند.
رضایی با عنوان اینکه کارهای بسیار زیادی در زمینه نماز صورت گرفته است که می توان برای نمونه تربیت روحانی، احداث و تجهیز نمازخانه و مساجد بین راهی و تجهیز مدارس به نماز خانه را مثال زد.
وی افزایش دروغ و ربا را در انجام فرایض و عمل نیک موثر دانست و تاکید کرد: با این وجود این مسایل ارتباط چندانی به فریضه نماز ندارد و انسان می تواند با اقامه نماز از بروز اینگونه ناهنجاریها جلوگیری کند.
وی خواستار الگو سازی در زمینه نماز شد و از مسئولان و متولیان مساجد که با انجام کارهای مبتکرانه موجب جذب جوانان به مساجد شده اند خواست طرح خود را ارائه دهند.
نماینده رییس‌جمهوری در امر نماز اظهار کرد: در برخی از مناطق جوانان خود جوش اقدا به انجام اقداماتی در زمینه برپایی نماز و دیگر اقدامهای دینی و فرهنگی کرده اند که می تواند برای سایر نقاط الگو باشد.
رضایی افزود: مولفه های فراوانی برای جذب جوانان به سمت نماز وجود دارد که برای نمونه مجموعه ورزش بستر مناسبی برای گردآوری و تشویق جوانان به فریضه نماز است.
در این آئین از فعالان برتر در امر نماز با حضور مسئولان تقدیر به عمل آمد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فریضه نماز دولتی نشود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات