نشست هم اندیشی دستگاه های فرهنگی البرز برگزار شد

به گزارش ایرنا، سید موسی حسینی کاشانی در این نشست که مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مدیرکل نهادکتابخانه های استان، مسئول امور فرهنگی و هنری کانون های مساجد، مدیر کل حج و زیارت استان و رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان حضور داشتند، با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و هماهنگی دستگاه های مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری این نشست را به منظور هم اندیشی و هم افزایی این دستگاه ها ضروری دانست.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نشست هایی به غنی سازی فعالیت های فرهنگی استان منجر خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز فعالیت برنامه محور در حوزه فرهنگ را ضروری دانست و گفت: در این نشست ها دستگاه های مرتبط می توانند از برنامه های یکدیگر آگاهی یافته و مواردی که می تواند تکمیل فعالیت دستگاه فرهنگی دیگر باشد را تشریح کنند.
حسینی کاشانی برگزاری ماهانه نشست های هم اندیشی دستگاه های فرهنگی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش می شود تا این نشست ها مصوباتی داشته باشد تا در مقام اجرا نیز به کار گرفته شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدصالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی مناسب فعالیت های فرهنگی در استان و احصاء اقدامات صورت گرفته، گفت: برنامه های فرهنگی نباید به صورت تک بعدی دیده شود.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت ها و برنامه های قرآنی نیز از اساسی ترین فعالیت های فرهنگی محسوب می شوند که اقدامات صورت گرفته در این زمینه باید به درستی اطلاع رسانی شود.
صالحی در ادامه برگزاری برنامه های غنی فرهنگی در امامزاده ها و بقاع متبرکه را از اقدامات صورت گرفته در این حوزه دانست و اظهار داشت:‌ اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز بارها در این خصوص به عنوان اداره کل برتر شناخته شده است.
وی بر ضرورت هماهنگ بودن خروجی ها و گزارش های نهادهای فرهنگی، گفت:‌ خبرگزاری ایرنا در استان نیز مجموعه ارزشمندی است که می تواند موضوع را به خوبی اطلاع رسانی کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز ارائه نیازهای اعتباری در جلسات شورای برنامه ریزی استان را یک ضرورت خواند و گفت:‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باید زبان گویای دستگاه های فرهنگی استان در این شورا باشد.
وی با اشاره به مشکلات اعتباری موجود در زمینه فعالیت های فرهنگی، گفت: تنها مبلغ 40 میلیون تومان اعتبار برای مساجد کرج در نظر گرفته شده که یکی از این مشکلات همین موضوع است.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا ولی زاده مسئول امور فرهنگی و هنری کانون های مساجد استان البرز نیز در این نشست خواستار احصاء نیازهای بخش های فرهنگی نظیر مساجد و طرح آن در شورای برنامه ریزی استان شد.
وی در ادامه یافتن موارد مشترک در فعالیت های دستگاه های فرهنگی را ضرورت دانست و موضوع اوقات فراغت را یکی از موضوعات مشترک دانست که باید درباره بحث و تبادل نظر و هماهنگی صورت گیرد.
وی در ادامه ظرفیت دستگاه هایی نظیر خبرگزاری ایرنا در استان را تکمیل کننده فعالیت های فرهنگی دانست و گفت: ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه های فعال در بخش فرهنگ و اطلاع رسانی مناسب اقدامات صورت گرفته می تواند زمینه تقویت و گسترش فعالیت ها را فراهم آورد.
حجت الاسلام شمس الله فلاح مدیرکل نهاد کتابخانه های استان البرز نیز در این نشست فعالیت بسیاری از بخش های دستگاه های فرهنگی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مشترک دانست و گفت: ایجاد هم افزایی برای تقویت فعالیت ها ضروری است و این مهم از طریق برگزاری نشست های هم اندیشی و هماهنگی تحقق می یابد.
وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری موفق برنامه های مربوط به اوقات فراغت دستگاه ها باید از ظرفیت های یکدیگر اطلاع داشته و با یکدیگر هم فکری داشته باشند.
فلاح در ادامه با اشاره به واگذاری برگزاری جشنواره کتاب رضوی به نهاد کتابخانه ها، گفت: مجموعه خبرگزاری ایرنا مجموعه ای ارزشمند است که در حوزه کتابخانه ها کمک های خوبی دارد و دیگر دستگاه های فرهنگی نیز در این راه باید یاری رسان نهاد کتابخانه ها باشند.
وی تاکید کرد: مجموعه 41 کتابخانه موجود در استان آمادگی گسترش فعالیت های فرهنگی را دارد و با معرفی به موقع و درست برنامه های آنان می تواند اقدامات اساسی تر صورت گیرد.
فرشاد ایروانی مدیرکل حج و زیارت استان البرز نیز در این نشست با تاکید بر نظرات دیگر دستگاه های فرهنگی در خصوص ضرورت هماهنگی و هم افزایی برنامه ها و فعالیت ها، گفت: این نشست ها باید کاربردی تر شده و مصوبات داشته باشد تا در مقام عمل نیز هم افزایی تحقق یابد.
داریوش غفاری رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز استان البرز نیز در این نشست با ارائه گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های مجموعه ایرنا مرکز البرز، آمادگی این مرکز را برای گسترش تعاملات با دستگاه های فرهنگی استان به ویژه دستگاه های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد.
وی برگزاری میزگرد در خصوص موضوعات فرهنگی استان، مصاحبه های تخصصی در حوزه فرهنگ، فعالیت گسترده در فضای مجازی و انتشار خبر و گزارش های خبری و تحلیلی در سایت استانی و سراسری ایرنا را از ظرفیت های موجود در رسانه ملی و رسمی کشور برشمرد.
در پایان این نشست قرار شد نشست آینده هم اندیشی دستگاه های فرهنگی زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از ماه مبارک رمضان به میزبانی خبرگزاری ایرنا مرکز استان البرز برگزار شود.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشست هم اندیشی دستگاه های فرهنگی البرز برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات