آیین جمع خوانی در کرمان از شبکه قرآن پخش می شود

به گزارش ایرنا احمد علیرمضانی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: این جمع خوانی در ایام ماه رمضان از شبکه قرآن پخش می شود و همچنین جمع خوانی دیگر در مصلی امام علی (ع) کرمان برپا خواهد شد که انشاءالله با تمهیداتی که اندیشیده شده جمع خوانی پرشوری خواهد بود.
وی گفت: امسال با معرفی قاریان استان توانستیم از شورای عالی قرآن مجوز دریافت کنیم که برای معرفی ظرفیت های قرآنی استان کار بزرگی بود و در کنار آن از قاریان بین المللی و کشوری هم در جمع خوانی ها استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان با اشاره به نقش رسانه ها در معنوی شدن فضای جامعه گفت: ویژه برنامه افطار سیمای کرمان به لحاظ شکل و محتوا با سال های قبل متفاوت است و سعی کردیم برخی شخصیت های ویژه استانی و کارهایی را معرفی کنیم که باعث الگوگیری به سمت کارهای خیر شود.
وی افزود: در این برنامه از واقفین، خیرین و کسانی که کارهای عام المنفعه انجام داده اند دعوت شده است تا مردم را به کارهای خیر تشویق کنیم.
علیرمضانی اظهار کرد: در ویژه برنامه سحر سعی کردیم از کارشناسی علمای بزرگ استان و وعاظ معروف کشوری استفاده شود.
وی گفت: همچنین ماه مبارک رمضان مسابقه پیامکی تلویزیونی مشکات نور با موضوعیت سریال حضرت یوسف (ع) برگزار می شود و پایان ماه رمضان جوایز با قید قرعه به برندگان اهدا خواهد شد که کار جدیدی در سیمای کشور است.
وی ادامه داد: ویژه برنامه های روز قدس و ایام شب قدر مانند سال های گذشته در دستور کار است و تلاش داریم امسال ویژه برنامه های شب های قدر از نقاط متفاوت پخش شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان گفت: درصدد هستیم جنگ شبانه رمضان در شهرستان قلعه گنج را با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با حضور هنرمندان و شخصیت های علمی کشور برگزار کنیم و در صورت اجرا بعضی از شبکه های سراسری این برنامه را پوشش می دهند.
وی ادامه داد: در بخش تامین برنامه حداقل 2 سریال از سریال های پرمخاطب پخش شده در سنوات گذشته در شبکه های سراسری از شبکه استانی پخش می شود که یکی از آنها جنبه طنز و سریال دیگر جنبه جدی تر دارد.
وی اظهار کرد: پیش بینی کردیم در برنامه های امسال ماه مبارک رمضان از کارشناسان برجسته مذهبی و دانشگاهی استان، نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری و علمای استان استفاده و سعی شده مفاهیم عرفانی این ماه را در قالب شرح و توضیح دعای ابوحمزه ثمالی تبیین کنیم.
مدیرکل صدا و سیمای کرمان افزود: پخش ویژه برنامه های به خدا نزدیکتر و لحظه دیدار در اوقات سحر و افطار، ترتیل قرآن در نوبت های صبح و عصر، پخش دعای ابوحمزه ثمالی در سحر ویژه برنامه های متعدد مذهبی از برنامه های رادیو در ایام ماه رمضان است.
7437/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیین جمع خوانی در کرمان از شبکه قرآن پخش می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات