مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان: تمام طرح های اجرایی پیوست فرهنگی داشته باشند

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوالفضل عامری روز یکشنبه در نشست هماهنگی تشکیل قرارگاه فرهنگی گلستان اضافه کرد: وجود قرارگاه فرهنگی در جامعه ای که مدل رحمانی، دینی و اسلامی دارد یکی از ضرورت ها به شمار می رود و باید امروز برای تشکیل و راه اندازی آن با توجه به تقاضا و نیازهای مختلف روز، یک برنامه واحد اندیشیده شود.
وی افزود: در راه اندازی این قرارگاه مدیریت فرهنگی، مهندسی فرهنگی و مهندسی فرهنگ در مقابله با نفوذ و تهاجم فرهنگی اندیشیده شود تا به عنوان فعالیت فرهنگی روزآمد بر مبنای اسلام بتوان از همه ظرفیت ها در استان ها برای رسیدن به نقشه راه بهره مند شد و دستگاه ها هم کار خود را بدون موازی کاری به خوبی انجام دهند.
حجت الاسلام عامری گفت: ساختار تشکیل و راه اندازی قرارگاه فرهنگی در استان گلستان از پایین به بالا مورد نظر است تا از همه ظرفیت، توان و اندیشه فعالان فرهنگی و مسوولان شهرستانی و استانی استفاده شود.
همچنین حجت الاسلام نورالله ولی نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان در این جلسه تشکیل و راه اندازی قرارگاه فرهنگی را جزو ضروریات بیان کرد و گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در این خصوص، اینک خلاء نبود فعالیت در حوزه فرهنگی دیده می شود.
وی افزود: در تشکیل و راه اندازی قرارگاه فرهنگی در جامعه باید تعریف فرهنگی و عملیاتی بودن آن در جامعه از سوی دستگاه ها به خوبی تبیین شود.
ولی نژاد همچنین خواستار رصد کامل استان در حوزه فرهنگی اعم از نقاط آسیب پذیر و توانمندی ها از سوی این قرارگاه شد بدون در نظر گرفتن ملاحظات و رودربایستی ها شد.
حجت الاسلام علی اصغر فضیلت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز بر دیده شدن رابطه قرارگاه فرهنگی با ستاد شئونات فرهنگی، شورای فرهنگ عمومی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای جلوگیری از موازی شد و گفت: در قرارگاه فرهنگی باید نگاه جامع به موضوع فرهنگی در جامعه ایجاد و ساختار ملی یا استانی بودن تفکیک شود.
حجت الاسلام محیطی کارشناس مسوول امور خانواده بهزیستی گلستان نیز لحاظ پیوست فرهنگی را در اجرای طرح ها برای دستگاه ها ضروری دانست و گفت: در تشکیل و راه اندازی قرارگاه فرهنگی پیوست فرهنگی، مجاب کردن نهاد بالادستی در عملیاتی شدن و سرعت دادن به کار لحاظ شود.
علی بهرامی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان نیز با اشاره به خلاء فعالیت قرارگاه فرهنگی در استان، گفت: در راه اندازی این قرارگاه باید اولویت کاری مشخص و فعالیت طبق نیازسنجی انجام شود.
بهمن برزگر نماینده دفتر امور اجتماعی استانداری گلستان نیز فعال کردن قرارگاه فرهنگی در استان را نیاز اساسی دانست و گفت: در تشکیل این قرارگاه نوع کارکرد و عملکرد ها باید در چارجوب قانون باشد تا از موازی کاری دستگاه ها و حتی رسانه ها ممانعت شود.
علی نصیبی مشاور امور جوانان استاندار گلستان نیز پیشنهاد داد که در فعالیت قرارگاه فرهنگی توجه به تشکل های مردم نهاد و فعالیت متناسب با نیازهای روز جامعه مد نظر باشد.
در این نشست محمد بروجردی مسوول امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان گلستان در خصوص اهمیت راه اندازی قرارگاه فرهنگی و بومی سازی آن در استان مطالبی بیان کرد و گفت: فعالیت این قرارگاه در استان ها از سوی رهبر معظم انقلاب به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه واگذار شده است و ائمه جمعه در این خصوص با هدف همگرایی دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز، مجری و ناظر هستند.
وی افزود: در استان گلستان نیز تشکیل قرارگاه فرهنگی با راه اندازی اتاق فکر و بهره گیری از کارشناسان دستگاه های مرتبط فعال شده است تا از این طریق کارگروه های موردنیاز متناسب با نیاز استان پیش بینی و اجرایی شود.
به گفته وی اکنون در تشکیل قرارگاه فرهنگی در استان گلستان 23 کارگروه از جمله حمایت و تعالی خانواده، اوقاف فراغت، رشد نوجوانان، سلامت والدین، تدین، هویت ملی، مد، ترافیک، مدیریت و آسیب های اجتماعی، آموزش و پرورش خلاق حقوق شهروندی و تنظیم سلامت شهروندان تنظیم شده است که در اتاق فکر باید اولویت بندی متناسب با نیاز روز صورت گیرد.
استان گلستان با یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت از تنوع قومی، نژادی و مذهبی برخوردار است.
6204/1648/6203

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان: تمام طرح های اجرایی پیوست فرهنگی داشته باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات