بازیکن سابق صبای قم: قراردادهای هندبال در حد حرف است


بازیکن سابق تیم هندبال صبای قم گفت: بازیکنان هندبال با وعده و قول در یک تیم بازی می‌کنند بدون این‌که پولی دریافت کنند.
رضا قاسمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد شرایط باشگاه‌های هندبال اظهار کرد: من فکر می‌کنم شرایط باشگاه‌های هندبال یا شاید در تمام رشته‌ها به این گونه است که تا قبل امضای قرارداد‌، باشگاه‌ها قول‌هایی به بازیکنان می‌دهند و خود را بهترین و سرمایه‌دار ترین باشگاه آن فصل می‌دانند. بازیکنان نیز به امید آن هستند که در یک باشگاه اسم ‌و رسم‌دار بازی می‌کنند و حداقل پول و حق خود را می‌گیرند.
او با بیان اینکه تحت این شرایط با باشگاه صبای قم در لیگ سه سال قبل قرارداد بسته است، گفت: در شرایط اینکه صبای قم خود را باشگاه عظیمی معرفی کرده بود، با آن قرارداد بستم. این باشگاه طبق قرارداد می‌بایست 30 درصد مبلغ قرارداد را اول فصل، 40 درصد آن را نیم فصل و 30 درصد دیگر را نیز در آخر فصل پرداخت می‌کرد. اما بعد از این‌که قرارداد بستم و بازی‌های لیگ شروع شد، بعد از بازی اول گفتند بودجه‌ی باشگاه هفته بعد تامین می‌شود. نیم فصل گذشت، نیم فصل دوم شروع شد و به جز قول و قرار از باشگاه صبای قم چیزی ندیدم.
وی تصریح کرد: ما ورزشکاران شغل و درآمدمان همین ورزش است و شغل دیگری نداریم. نیم فصل اول را با اعتماد به حرف‌های مسئولان باشگاه بازی کردم. در نیم فصل دوم قرار براین شد که باشگاه مقداری پول به بازیکنان بدهد. اما بازهم فقط 10 درصد کل قرارداد را به ما پرداخت کرد. فصل تمام شد و در کل 20 درصد قرار داد را دریافت کردیم.
قاسمیان با بیان اینکه بازیکنان صبای قم 80 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت نکرده‌اند، افزود: کل مبلغ قرارداد بازیکنان این باشگاه در آن سال روی هم 100 میلیون می‌شد ولی باشگاه صبای قم با آن عظمت پول بازیکنان را پرداخت نکرد و بازیکنان 80 درصد مبلغ قراردادهایشان را هنوز بعد از سه سال از این باشگاه طلبکارهستند. با این وجود باشگاه صبا برای پرداخت نکردن مبالغ، حتی مدعی جریمه بازیکنان به دلیل اینکه خوب بازی و تمرین نکرده‌اند شد. این‌ها در حالی است که بازیکنان فوتبالی صبای قم قرارداد 700 تا 800 میلیونی بستند.
او در مورد مشکلاتش در باشگاه صبای قم گفت: برای لیگ سال بعد از آن، تصمیم گرفتم در تیم گهر تهران بازی کنم. برای این‌کار باید از باشگاه صبا رضایت‌نامه کتبی برای اتمام قرارداد می‌گرفتم. ولی باشگاه صبا حتی مدعی شد که در صورتی رضایت‌نامه صادر می‌کند که دو برابر مبلغ قرارداد را به باشگاه برگردانم و یا در غیر این‌صورت باید در باشگاه بمانم چون باشگاه معتقد بود به بازیکن خوبی مثل من نیاز دارد. باشگاه در قبال رضایت نامه درحالی از من دوبرابر درخواست پول می‌کرد که فقط شش میلیون پول قرارداد فصل گذشته من را پرداخت کرده بود.
این هندبالیست درباره‌ی شکایت از تیم صبا به فدراسیون هندبال تصریح کرد: دو سال قبل به صورت دسته جمعی در خصوص این موضوع شکایتی به فدراسیون ارائه کردیم. فدراسیون در پاسخ گفت پیگیری خواهد کرد و موضوع را به کمیته انضباطی انتقال می‌دهد تا آن کمیته در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرد. بعد مدتی که دوباره به فدراسیون برای پیگیری رجوع کردیم، کمیته انضباطی تشکیل نشد. البته بعد از مدتی قرارداد برخی از بازیکنان تیم صبا پرداخت شد. برای آن تعداد که مانده قرار است بعد از سه سال در 18 خردادماه جلسه کمیته فنی تشکیل شود.
قاسمیان گفت: سه سال از این موضوع گذشته است و حال دیگر باشگاه اهمیتی نمی‌دهد. بعد از سه سال کمیته انضباطی تشکیل شود و شکایت تنظیم شود، تازه باید وکیل بگیریم تا وکیل پیگیر موضوع شود و چندبار به باشگاه صبا درخواست دهد که پول بازیکنان را پرداخت کند. اگر بعد از چند نوبت باشگاه اقدامی نکند در آن صورت وکیل شکایت را به دادگاه ارائه می‌کند. این جریان مدت‌ها طول می‌کشد.
وی در پایان صحبت‌هایش در مورد شرایط هندبال اضافه کرد: وضعیت و شرایط مالی بازیکنان هندبال بسیار بد است. باشگاه‌ها به قرارداد‌های خود عمل نمی‌کنند و قراردادها در حد حرف است و به آن‌ها عمل نمی‌شود. بازیکنان با امید در یک تیم بازی می‌کنند بدون این‌که پولی دریافت کنند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازیکن سابق صبای قم: قراردادهای هندبال در حد حرف است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات