عرضه کنندگان محصولات دخانی باید پروانه خرده فروشی داشته باشند

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر رمزی در دهمین جلسه ستاد کشوری کنترل و پیشگیری از دخانیات که روز یکشنبه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: بر اساس مصوبه نهمین جلسه ستاد کشوری کنترل و پیشگیری از دخانیات، توزیع کنندگان کشوری و استانی مجوزهای لازم را دریافت کرده اند اما در حوزه خرده فروشی، سامانه مرکز اصناف و سه اتحادیه خوارو بار فروشان، سوپرمارکت و سقط فروشان نیز از حدود دو ماه پیش تا کنون ثبت نام و صدور مجوز برای خرده فروشی محصولات دخانی آغاز شده است.

وی تاکید کرد: از اول تیر ماه سال جاری تمامی عرضه کنندگان محصولات دخانی باید پروانه خرده فروشی این محصولات را داشته باشند در غیر این صورت، برخوردهای قانونی با متخلفان خواهد شد و واجدین شرایط هر چه زودتر به اتحادیه مربوطه مراجعه و نسبت به اخذ پروانه اقدام کنند.

رمزی با اشاره به تاکید وزارت بهداشت و سازمان های جهانی حوزه سلامت مبنی بر افزایش قیمت محصولات دخانی و کاهش مصرف آن در جامعه، اظهار داشت: این بحث منطقی و صحیح است اما زمانی که در واردات رسمی، عوارض و مالیات را بیش از حد معمول افزایش دهیم، واردات رسمی به غیر رسمی و قاچاق تبدیل می شود و نه تنها تاثیری بر قیمت مصرف کننده ندارد بلکه به دلیل عدم پرداخت ۱۲۰ درصد عوارض گمرکی، برای قاچاقچی فرصتی برای عرضه این محصولات با قیمت کمتر فراهم می کند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: افزایش مالیات در بخش واردات می تواند به سیاست های کشور و حاکمیت لطمه بزند و افزایش قاچاق را به همراه داشته باشد اما با ساماندهی توزیع و افزایش قیمت محصولات دخانی می توان شاهد کاهش مصرف دخانیات در کشور بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عرضه کنندگان محصولات دخانی باید پروانه خرده فروشی داشته باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات