احزاب انقلابی در بحث اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند

آیت الله حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: گاهی برخی مسائل سیاسی نگران کننده است چرا که اخلاق و ادب در جامعه به چالش کشیده می‌شود.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان در دیدار با اعضای حزب موتلفه اسلامی که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای 15 خرداد 1342، اظهار داشت: اعضای حزب موتلفه از السابقون انقلاب محسوب می شوند و نقش آفرینی آنها در صحنه های مختلف انقلاب، فراموش ناشدنی است.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حزب موتلفه اسلامی به خصوص شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی و نیک نژاد، ابراز داشت: در دوران نهضت، انقلابیون ظاهری نیز داشتیم اما معیار آنها با مجموعه حزب موتلفه تفاوت جدی داشت چرا که اعضای این حزب، انقلاب را در قالب چارچوب اسلام، تشیع و مکتب اهلبیت(ع) معنا کردند.

*برخی افراد کارهای خود را به نام اسلام و انقلاب تمام می کنند

وی، انقلابی بودن در سایه مرجعیت را یکی از ویژگیهای مهم حزب موتلفه عنوان کرد و گفت: برخی افراد کارهای خود را براساس درک شخصی و تشخیصهای احساسی به نام اسلام و انقلاب تمام می‌کنند در حالی که باید برای خود خط قرمز تعریف و مشاهده کرد که مرجع تقلید تا چه مرزی به ما اجازه می دهد.

مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد: اگر کسی خود را انقلاب بداند اما بی اعتنا به مراجع تقلید و ولی فقیه باشد، نمیتوان برای وی شناسنامه انقلابی صادر کرد.

آیت الله حسینی بوشهری، «باورمندی معتقدانه» و «حضور فعال در مقام عمل» را از ویژگی‌های انقلابی حزب موتلفه عنوان کرد و گفت: خیلی از افراد ممکن است تا زمانی که خطری متوجه آنها نباشد، شعارهای انقلابی سر دهند اما هنگام خطر و تاریکی، صحنه را ترک می‌کنند.

وی افزود: حزب موتلفه اسلامی در مبارزات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با باورهای انقلابی خود هیچگاه صحنه را ترک نکرد و همراه با مرجعیت و اهداف اسلام در صحنه حضور داشت و از تهدید و اعدام نترسید.

*نسل جوان سوابق احزاب را مطالعه کند

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین با تاکید بر لزوم مطالعه تاریخ معاصر از سوی نسل جوان، گفت: جوانان باید سوابق انقلابی احزاب را بررسی و مطالعه کنند و بدانند این مجموعه‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کرده اند و چه اقداماتی داشته اند.

*با آسودگی خاطر می‌توان عنوان «انقلابی» به حزب موتلفه نهاد

مدیر حوزه‌های علمیه بر لزوم معرفی بیشتر ظرفیت‌های حزب موتلفه اسلامی به جامعه تاکید کرد و ابراز داشت: متاسفانه با همه تلاشهای صورت گرفته هنوز ظرفیت حزب فاخر و ارزشمند موتلفه اسلامی که با آسودگی خاطر می‌توان نام انقلابی به آنها نهاد در جامعه معرفی نشده است.

*انتظارات فرهنگی جامعه متوجه روحانیت است

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در دوران پیش از انقلاب با 15 سال روشنگری توانستیم نظام طاغوت را شکست دهیم، اظهار داشت: امروز که دوران سازندگی می باشد، انتظارات جامعه نسبت به مسائل فرهنگی متوجه روحانیت و احزاب انقلابی است و انقلابیون دیروز باید در صحنه های امروز نیز فداکاری کنند و پای کار بایستند.

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه روحانیت در پیش از پیروزی انقلاب از تهدید و زندان نمی ترسید و در مسائل تبلیغی فعالانه نقش ایفا می کرد، گفت: امروز که وظایف سازمان ها مشخص شده است، متاسفانه هرکدام از ما می گوییم این کار انقلابی وظیفه فلان نهاد است و وظایف خود را فراموش کرده ایم.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه یک روحانی در پیش از انقلاب، در همه امور تبلیغی نقش آفرینی می کرد، ابراز داشت: امروز نیز باید با این طرز تفکر در مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ورود کرد.

*برخی چالش های سیاسی کشور نگران کننده است

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با ابراز نگرانی جدی از برخی مسائل جاری سیاسی در کشور، اظهار داشت: گاهی برخی مسائل سیاسی نگران کننده است  چرا که اخلاق و ادب در جامعه به چالش کشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: مجموعه های انقلابی نظیر حزب موتلفه اسلامی، آموزه ها و چارچوب های تعامل سیاسی را در جامعه نهادینه کنند.

*احزاب انقلابی در بحث اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: احزاب کشور ازجمله حزب موتلفه اسلامی در مسائل اقتصادی کارگروه‌های قوی تشکیل دهند و در راستای مأموریت رهبری در بحث  اقتصاد مقاومتی فعال باشند و به سهم خود نقش‌آفرینی کنند.

عضو هیئت‌رئیسه خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ویژگیهای دوستان خدا از منظر امام علی (ع) پرداخت و تصریح کرد: اولیاء الهی برخلاف کسانی که ظاهربین هستند، نگاه عمیق به مسائل دارند و متناسب با وضعیت گذشته و حال برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: انسان‌های اهل دنیا فقط به جلوی خود نگاه می‌کنند، اما اولیاء الهی دورنگر هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان ما به شرایط امروز ما نگاه نمی‌کنند بلکه برای نسل متولد نشده ما نیز برنامه دارند و این مسئله نشان می‌دهد که دوستان انقلاب نیز باید ژرف‌نگر باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه افزود: اولیاءالله نفس خود را می‌کشند، پیش از آنکه نفس اماره آنها را دچار لغزش کند و هیچ نوع دلبستگی مادی به تعلقات دنیوی ندارند.

وی یادآور شد: اولیاء الهی نگاه به ارزش‌های والاتر دارند و مخالف مسائلی هستند که مردم دنیاپرست با آن سازش کرده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد: همچنین اولیاء الهی موجب گسترش فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه می‌شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احزاب انقلابی در بحث اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات