بسیج و ریاست جمهوری تفاهمنامه همکاری امضا کردند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بسیجف این تفاهمنامه به امضای سردار محمد رضا نقدی (رئیس سازمان بسیج مستضعفین) و سید ابوالفضل رضوی (معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور) رسید.
براساس تفاهمنامه یاد شده، این دو نهاد با بهره گیری از ظرفیت های یکدیگر به منظور توسعه عدالت اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در این تفاهمنامه نسبت به تامین و واگذاری تسهیلات به واحدها تولیدی، شرکت های سهامی خاص و تعاونی های مستقر در روستاها، برگزاری دوره های آموزش های کوتاه مدت تخصصی برای متقاضیان و کمک به رفع مشکلات بازاریابی، فروش و صادرات محصولات تولید این واحدها متعهد شد.
سازمان بسیج مستضعفین نیز در قبال برنامه ریزی، هماهنگی، سازماندهی و انجام فعالیت های ترویجی جهت تشویق متقاضیان فعالیت های اقتصاد مقاومتی به منظور تشکیل و عضویت در واحدهای تولید مشارکتی و تعاونی، معرفی شرکت های تشکیل شده روستایی واجد شرایط برای دریافت تسهیلات و خدمات فنی و آموزشی و نیز کمک به زنجیره تولید، فروش و صادرات محصولات این واحدها متعهد شد.
براساس این گزارش، مدت اجرای تفاهمنامه مورد پنج سال است و دستورالعمل اجرایی آن توسط سردار محمد رضا نقدی به تمام زیر مجموعه های سازمان بسیج مستضعفین و نیز توسط ناصر زرگر، معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به معاونان عمرانی استانداری های سراسر کشور ابلاغ شده است.
بر اساس ابلاغ سردار نقدی تا پایان سال 95 باید هر یک از نواحی بسیج در سراسر کشور حداقل یک شرکت تولیدی در محدوده روستایی تشکیل دهند.
در این طرح شرکت های سهامی خاص یا تعاونی های روستایی در صورتی واجد شرایط دریافت تسهیلات خواهند بود که حداقل 25 سرپرست خانوار در آن عضویت داشته باشند. تعاونی هایی که 25 تا 199 سرپرست خانوار در آن ها عضویت داشته باشند تا سقف 30 میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد دریافت می کنند و سود تسهیلات برای روستاهای مرزی صفر خواهد بود.
همچنین برای تعاونی های دارای 200 عضو سرپرست خانوار به بالا نیز سقفی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد.
نکته دیگر اینکه با توجه به مشکل روستائیان در تامین ضامن معتبر برای بانک های عامل، در این طرح حمایتی کارت یارانه سهامداران به عنوان تضمین بازپرداخت اقساط مورد قبول واقع می شود.
همه فعالیت های صنعتی، معدنی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، خدماتی، بازرگانی و گردشگری متناسب با استعداد و نیازهای مناطق روستایی و عشایری که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند، مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.
اجتمام**1996**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسیج و ریاست جمهوری تفاهمنامه همکاری امضا کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات