ساماندهی کدپستی زمینه ارزآوری ورقابت بین المللی با شرکتهای پستی جهان را فراهم می کند

به گزارش ایرنا، حسین مهری روز یکشنبه در سومین جلسه شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری افزود: در کشور های پیشرفته بیش از 70 درصد مبادلات اقتصادی از طریق شرکت های پست صورت می گیرد.
وی اظهار امیدواری کرد با تسهیل روند کار این شرکت در چند سال آینده ارتباط آسان اقتصادی با کشور های دیگر داشته باشیم.
وی با اشاره به سابقه 140 ساله پست در کشور اظهار داشت : این نهاد یکی از قدیمی ترین نهادهای خدمات رسان در کشور است و در 2 سال گذشته با تغییر رویکرد این شرکت اجرای برنامه های الکترونیکی و ارائه خدمات حکومتی در اولویت کاری شرکت پست کشور قرار دارد.
مهری با بیان این که در برنامه جدید، شرکت پست کشور با سه رویکرد فیزیکی، الکترونیکی و حمالی به کار خود ادامه می دهد و گفت : اجرای بانک اطلاعات و دولت الکترونیک در استان سمنان در دستور کار شرکت پست
قرار دارد و در دور چهارم تغییرات در این شرکت ارائه خدمات به امور حکومتی در اولویت کاری قرار دارد.
وی تصریح کرد : استان سمنان از استان های نمونه در اجرای برنامه بانک اطلاعات و دولت الکترونیک است با برنامه ریزی های منسجم این استان تا پایان سال از ظرفیت های نوین ارتباطی در کشوربرخوردار می شود.
مهری بیان داشت : در دولت تدبیر و امید برنامه های مهمی در راستای اجرای دولت الکترونیک اجرا شده است که هوشمند سازی کارت های ملی و شفاف سازی آدرس های محل سکونت از مهم ترین این برنامه ها بوده است.
وی ادامه داد : هدف از ایجاد دولت الکترونیک افزایش رفاه اجتماعی است و با ارائه جامع اطلاعاتی دقیق و منسجم به دستگاه های خدمات رسان، سرعت در کار دستگاه های مسئول افزایش پیدا خواهد کرد.
با اجرای طرح دولت الکترونیک بیش از 10میلیون ارتباط در روز برقرار می شود.
ایرانیان با پایه‌گذاری چاپارخانه‌ها در دوران هخامنشی اولین سیستم پستی قابل اعتنا در جهان را ایجاد کردند.
/6026/7339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساماندهی کدپستی زمینه ارزآوری ورقابت بین المللی با شرکتهای پستی جهان را فراهم می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات