اجرای طرح ویزیت الکترونیک در مراکز بهداشتی درمانی آستارا

به گزارش خبرنگار ایرنا حسین احمدی روز یکشنبه در جمع کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و تعدادی از پزشکان خانواده شهرستان آستارا گفت: طرح تحول نظام سلامت از برکات نظام جمهوری اسلامی است و ما روز به روز شاهد ارتقای برنامه های این طرح و نیز افزایش رضایتمندی مراجعه کنندگان هستیم.
وی با تقدیر از کارکنان و نیز پزشکان خانواده مراکز بهداشتی و درمانی آستارا در راستای اجرای طرح ویزیت الکترونیک افزود: دسترسی آسان پزشک به اطلاعات بیمار ، صرفه جویی در زمان مراجعه کنندگان به مراکز ، ثبت اطلاعات فردی ، علائم حیاتی و جواب آزمایشات در سیستم به منظور دسترسی آسان پزشک ، ثبت اطلاعات مربوط به ارجاع بیمار به پزشک متخصص و یا سایر بخش های درمانی نظیر آزمایشگاه و تعیین زمان ارجاع های بعدی از جمله مزایای طرح ویزیت الکترونیک است.
احمدی در ادامه تکریم ارباب رجوع و رسیدگی آسان و کم هزینه به خواسته های مراجعه کنندگان را از جمله سیاست های طرح تحول نظام سلامت خواند و خاطرنشان کرد: پزشکان خانواده در بیماریابی و نیز دهگردشی باید بیش از پیش کوشا باشند تا در جهت ارتقای سلامت جامعه شهری و روستایی قدم های موثری برداشته شود.
وی ادامه داد: روزانه حدود 300 نفر به مراکز بهداشتی درمانی شهرستان آستارا مراجعه می کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا در ادامه با ابراز رضایت از اجرای برنامه های خود مراقبتی در شهرستان آستارا ، گفت: برگزاری همایش سفیران سلامت از جمله برنامه های مهم در جهت نهادینه ساختن فرهنگ خودمراقبتی بود که با مشارکت دانش آموزان اجرایی شد.
وی با بیان اینکه خود مراقبتی اقدامات و فعالیت‌های آگاهانه افراد به منظور حفظ حیات و ارتقای سطح سلامت است ، گفت: خود مراقبتی شامل اعمالی است که افراد برای حفظ تندرستی خود انجام می دهند و در این راستا نیازمند فراگیری آموزش و مهارت های لازم هستند.
وی با اشاره به اینکه با خود مراقبتی می توان نیازهای اجتماعی و روانی را نیز برآورده ساخت ، بیان کرد: خود مراقبتی به معنای پیشگیری از ابتلا به بیماری قبل از نیاز داشتن به تیم پزشکی و مراکز درمانی است.
وی ادامه داد: در این راستا ارتقای آگاهی و دانش تغذیه‌ای افراد در فرآیند خودمراقبتی ، توجه به آموزش اصول تغذیه صحیح و کنترل برنامه غذایی خانواده حائز اهمیت است.
مجموعه بهداشت و درمان آستارا با شش مرکز بهداشتی ، یک بیمارستان 104 تختخوابی ، یک مرکز شبانه روزی در لوندویل و 23 خانه بهداشت با حدود 500 نفر پرسنل به مردم این شهرستان خدمات ارائه می دهند.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غرب استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح ویزیت الکترونیک در مراکز بهداشتی درمانی آستارا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات