کره شمالی از اتهام پولشویی آمریکا انتقاد کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک نهاد کره شمالی موسوم به 'کمیته ملی هماهنگی در امور مبارزه با پولشویی و تامین اعتبار فعالیت های مرتبط با تروریسم' امروز یکشنبه در واکنش به اقدام هفته گذشته خزانه داری آمریکا نوشت: این هم یکی دیگر از اقدام های آمریکا در تجاوز به حقوق حیاتی و حق حاکمیت کره شمالی است.
در بیانیه این نهاد که از طریق خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر شده، آمده است: آمریکا آشکارا از کشورهای همسایه می خواهد تا فشارها بر کره شمالی را افزایش دهند ولی پیونگ یانگ این سخنان بیهوده را نادیده می گیرد.
'کمیته ملی ضدپولشویی کره شمالی' در ادامه می افزاید که این کشور همواره به صورت سازمان یافته با پولشویی مبارزه می کند و حتی ذره ای از اقدام اخیر آمریکا هراس ندارد.
این بیانیه تاکید می کند که این اقدام خزانه داری آمریکا نشان دهنده آن است که واشنگتن نتوانسته است از طریق تحریم های 'غیرمعقول' سازمان ملل به هدف خود دست یابد.
در ادامه بیانیه آمده است: آمریکا اگر گمان می کند که با این اقدام می تواند به اهداف شرارت انگیز خود دست یابد، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.
آمریکا هفته گذشته مدعی شد که کره شمالی را به عنوان یک عامل پولشویی و یک دغدغه برای نظام مالی جهانی شناخته است و بر این اساس راه های ارتباط این کشور با نظام بانکی آمریکا به هر طریق خواه مستقیم و خواه غیرمستقیم، مسدود خواهد شد.
بدین ترتیب حتی کشورهای ثالث نیز قادر به استفاده از نظام مالی آمریکا برای نقل و انتقال پول معامله های خود با کره شمالی نخواهند بود و دولت آمریکا امیدوار است که اقتصاد کره شمالی را با این اقدام در انزوای کامل قرار دهد.
«آدام زوبین» قائم مقام موقت وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی هفته گذشته پس از اعلام این خبر گفته بود: این اقدام یک گام دیگر برای تشدید سخت گیری بر روابط بانکی با کره شمالی است و ما از تمام دولت ها و متصدیان امور مالی انتظار داریم که آن ها هم مطابق با قطعنامه جدید شورای امنیت به همین نحو عمل کنند.
شورای امنیت سازمان ملل اسفند سال گذشته به اتفاق آرا قطعنامه 2270 را برای اعمال سخت ترین تحریم های دو دهه گذشته علیه کره شمالی تصویب کرد و برخی کشورها نظیر آمریکا و کره جنوبی نیز پیوسته دست به اعمال تحریم های گسترده و یکجانبه علیه کره شمالی زده اند.
آساق ** 9386**1392

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کره شمالی از اتهام پولشویی آمریکا انتقاد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات