سرهنگ قلابی ناجا بازداشت شد

سرهنگ قلابی ناجا که از اتباع خارجی سرقت می‌کرد، با همدستش پس از 65 فقره سرقت دستگیر شد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سرهنگ قلابی ناجا که از اتباع خارجی سرقت می‌کرد، با همدستش پس از 65 فقره سرقت دستگیر شد.

در پی ارجاع چندین فقره گزارش و شکایات مردمی به کلانتری 177خاور شهر مبنی بر اینکه طی ماه های گذشته مالباختگان زیادی که اکثرا تبعه افغان بوده توسط راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو پژو 405 تحت عنوان مأمور به عناوین مختلف مورد اخاذی و سرقت قرار گرفته اند؛ پرونده ای در این رابطه تشکیل و تیمی از ماموران دایره عملیات این کلانتری 177خاور شهر مسئولیت رسیدگی به پرونده را بر عهده گرفتند.

تحقیقات مأموران از سر گرفته شد تا اینکه در خلال تحقیقات پلیسی ماموران دریافتند متهمان به وسیله بی سیم، گاز اشک آور و دستبند به بهانه های مختلف پول و اموال مالباختگان را به زور گرفته و از محل متواری می شوند.

عوامل پلیس با تجمیع اطلاعات به دست آمده، مأموران گشت این یگان گشت زنی های هدفمند خود را از سرگرفتند تا اینکه در ساعت 07:30 سوم خرداد ماه حین گشت زنی در محله اشرف آباد به سمت محمود آباد به یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای مشکوک شده که یک نفر مرد تبعه افغان با حرکت دست تقاضای کمک نموده که بعد از تعقیب و گریز خودرو متوقف و راننده به نام نادر" و سرنشین به نام آرمان" دستگیر شدند.

ماموران از مسافر خودرو که خود را "خالق" معرفی کرد تحقیق به عمل آوردند که وی به پلیس اعلام داشت: در آدرس، زمان آباد راننده و سرنشین خودرو پژو مذکور جلوی من را گرفتند و گفتند که یک نفر کارگر ساختمانی می خواهیم من نیز اعتماد کرده و سوار خودرو شدم ، هنوز چند دقیقه ای از مسیر را طی نکرده بودیم که ناگهان سرنشین خودرو خود را سرهنگ ناجا معرفی و اعلام داشت: شما چون از اتباع غیر مجاز هستید و مجوز اقامت ندارید، باید هر مقدار پول که همراه دارید بدهید تا آزاد شوید من نیز که به شدت ترسیده بودم مبلغ 240 هزارتومان پول نقد همراه داشتنم را به آنان دادم.

به دنبال این موضوع متهمان دستگیر و در بازرسی از آنان شوکر، دو عدد دستبند فلزی فاقد شماره یک رشته ، حکم ماموریت جعلی،‌ تعدادی سیم کارت،چندین دستگاه گوشی موبایلی متعلق به مالباختگان کشف شد.

سرهنگ بهرام نژاد ابراهیم، جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره این خبر به باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: متهمان تحت الحفظ جهت تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل شدند، در کلانتری یکی دیگر از شکات به نام "جاوید" که از وی نیز مبلغ 450هزارتومان پول نقد و یک دستگاه گوشی سرقت شده بود، متهمان را شناسایی کرد.

وی افزود: در نهایت در بازجوئی های پلیسی متهمان به بیش از 65فقره سرقت تحت عنوان مامور قلابی ناجا معترف شدند.

گفتنی است؛ متهمان برای تحقیقات بیشتر و کشف سایر جرایشمان در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرهنگ قلابی ناجا بازداشت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات