ابراز تاسف بان کی مون از درگذشت محمد علی "قهرمان جهانی برابری و صلح"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : محمد علی کلی ورزشکار افسانه ای روز گذشته در آمریکا درگذشت.
 
به گزارش انتخاب؛ تهران 16 خرداد 1395 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -دبیرکل سازمان ملل گفت عمیقا از خبر در گذشت محمد علی کلی غمگین شده و تسلیت خود را به خانواده ایشان و میلیون ها طرفداروی در جهان ابراز می نماید که در غم از دست دادن محمد علی عزا دار هستند.
در بیانیه بان کی مون که شنبه به وسیله سخنگوی ایشان در مقر سازمان ملل منتشر شد آمده است آقای علی بسیار بیشتر از بوکسوری افسانه ای بود و قهرمان جهانی برای برابری و صلح شمرده می شود. با ترکیبی غیر قابل قیاس از اخلاق، جذابیت، مزاح و بخشش، ایشان برای دنیایی بهترمبارزه کرد و از موقعیت خود برای کمک به ارتقای انسانیت استفاده نمود.
از 1998 آقای علی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد به سراسر جهان به منظور حمایت از کودکان و سایرافرادی سفر کرد که در درگیری ها گرفتار شده اند و بین مردم و ملت ها آشتی ترویج نمود. قبلا نیز ایشان در دهه 1970 برای مبارزه با آپارتاید و بی عدالتی نژادی به سازمان ملل متحد آمده بود.
دبیرکل سازمان ملل متحد افتخار می کند از اینکه همراه آقای علی به عنوان پرچم دار در افتتاحیه بازی های المپیک تابستانی لندن 2012 حضور داشته است. این بیانیه می افزاید سازمان ملل متحد خرسند است از اینکه از زندگی و تلااش های یکی از بزرگتررین شخصیت های بشر دوست و مدافع تفاهم و صلح بهره برده است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابراز تاسف بان کی مون از درگذشت محمد علی "قهرمان جهانی برابری و صلح"» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات