سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اهداف توسعه پایدار را روشن می‌کند

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در زمینه محیط زیست گفت: سیاست‌های ابلاغی اقدام و زاویه دید محیط زیست در اهداف توسعه پایدار را روشن می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معصومه ابتکار در مراسم رونمایی از کتاب اهداف توسعه پایدار با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری گفت: این مهم یک نقشه راه ملی و جهانی برای ما محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه بسیاری از جهت‌گیری‌ها در برنامه‌ها و وزارتخانه‌ها و همچنین رویکرد قوه مقننه و قضائیه در زمینه محیط زیست قویتر از گذشته خواهد بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مهمترین بحث در تحقق اهداف توسعه پایدار را همراه‌‌‌سازی دانست و گفت: امیدواریم با همدلی بتوانیم به سمت تحقق اهداف توسعه پایدار حرکت کنیم و زاویه دید محیط‌زیست را در توسعه پایدار به پیش ببریم و این مهم برای نسل‌های آینده دست یافتنی باشد.

ابتکار اظهار داشت: یکی از محورهای چرخه توسعه پایدار موضوع عدالت بین‌نسلی و فرانسلی است که عدالت بین‌نسلی اجزایی هستند که اشتغال و مقابله با فقر را دارد که می‌تواند با فرهنگ ایرانی و اسلامی مورد لحاظ قرار گیرد و سازگار شود.

وی درباره عدالت فرانسلی گفت: عدالت فرانسلی در توسعه پایدار وجود دارد که آن نیز شامل بحث الگوی توسعه، مصرف، تغییر اقلیم و محیط زیست است؛ یعنی اینکه بتوانیم برای نسل‌های آینده طبیعت را نگهداری کنیم و آن را باقی بگذاریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: فراموش نکنیم که حق نداریم تمام منابع را مصرف کنیم و باید آن را حفظ کرده و به اصل پایداری توسعه توجه کنیم تا برای آیندگان قابل دسترس باشد.

ابتکار خاطرنشان کرد: باید در اجرای اهداف توسعه پایدار اهتمام لازم را داشته باشیم و حقوق نسل‌ها را مورد اهمیت قرار داده و کم تلقی نکنیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید برای اهداف توسعه پایدار توجه کنند گفت: تشکیل کمیته ملی توسعه پایدار می‌تواند موجب ایجاد هماهنگی‌ها برای اجرای توسعه پایدار شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان تاکید کرد: مفهوم واقعی عدالت تحقق اهداف توسعه پایدار است که همه دراین زمینه وظیفه دارند و ما نیز به عنوان سازمان محیط زیست برنامه‌هایی را برای تحقق اهداف توسعه پایدار مورد توجه قرار داده‌ایم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اهداف توسعه پایدار را روشن می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات