تقسیم فضای هتل‌ها به دو بخش مجاز و غیرمجاز برای استعمال دخانیات

رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، پیشنهاد تقسیم فضای هتل‌ها به دو بخش مجاز و غیرمجاز برای استعمال دخانیات را ارائه کرد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی موحد در جلسه دهم ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات در صحبت‌های خود موضوع سرو قلیان در اماکن تحت پوشش این سازمان را به دو بخش مجاز و غیرمجاز تقسیم کرد و گفت: در مورد عرضه دخانیات و سیگار به صورت غیرمجاز تکیف مشخص است و راهکار قانونی وجود دارد.

رحمانی موحد با اشاره به قوانین موجود در مورد عرضه قلیان در مکان های تفریحی و هتل‌ها عنوان کرد: باید اول ببینیم که ساماندهی قلیان دقیقا به چه معنی است، واقعیت این است که قانونی که در حال حاضر در این مورد وجود دارد جامع، کامل و بازدارنده نیست و در نقاط مختلف کشور به اشکال مختلف نسبت به آن برخورد می‌شود.

نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین با اشاره به راهکارهای موجود در بسیاری از کشورها در مورد مصرف دخانیات، تقسیم فضای هتل‌ها به دو بخش مجاز به استعمال دخانیات و بخش بدون مصرف دخانیات را یکی از این راهکارها دانست و گفت: می‌توان در مورد فضاهای اقامتی کشور نیز این قانون اعمال شود.

به رحمانی موحد گفت: هتلداران که با سرمایه گذاری‌های کلان خود را وارد عرصه گردشگری کرده اند، در حالی از ارائه مواد دخانی منع می‌شوند و پلمپ می‌گردند که در فاصله چند متری آنها، همین قلیان‌ها در قهوه خانه ارائه می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در پایان تاکید کرد: حدود 10 سال از وضع قوانین موجود درباره عرضه و مصرف دخانیات می گذرد و به نظر می رسد این قوانین نیاز به بازنگری دارند.

به گزارش وزارت بهداشت، دهمین جلسه ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات در حالی برگزار شد که اعلام آمادگی حضور بسیاری از نهادها و ارگان های موثر در این حوزه، نوید یک جلسه پربار را و مثمر ثمر را می داد. در واقع توجه ویژه وزیر بهداشت به کاهش مصرف دخانیات در کشور و صراحت لهجه او در مطالبه تعهدات سایر نهادهای مرتبط را نیز به تلاش مضاعف تحریک کرده بود تا در این سال ها تلاش های جدی تری را در این حوزه انجام دهند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقسیم فضای هتل‌ها به دو بخش مجاز و غیرمجاز برای استعمال دخانیات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات