شبکه ملی توسعه پایدار و کتاب اهداف توسعه پایدار رونمایی شد

توسعه پایدار رونمایی از کتاب «اهداف توسعه پایدار» و «شبکه ملی توسعه پایدار» با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مشاور دبیر‌کل سازمان ملل در توسعه پایدار انجام شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از کتاب «اهداف توسعه پایدار» و رونمایی از «شبکه ملی توسعه پایدار» امروز به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان انجام گرفت و شرکت‌کنندگان راههای توسعه پایدار را مورد تبیین قرار دادند.

کتاب اهداف توسعه پایدار مشتمل بر اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای تحقق اهداف توسعه پایدار، تطبیق سیاستهای کلی محیط زیست نظام با این اهداف، ترجمه و اصل سند دستور کار سال 2030 برای توسعه پایدار به همراه شاخصهای نهایی اهداف توسعه پایدار است.

شبکه ملی توسعه پایدار نیز از این پس با سطوح مختلف دسترسی، فضای مناسبی برای مشارکت همه ذینفعان در خصوص موضوعات توسعه پایدار و گفتمان‌سازی و اطلاع‌رسانی درباره موضوعات تخصصی و عمومی توسعه پایدار فراهم خواهد کرد.

ابتکار و ساکس (مشاور دبیر‌کل سازمان ملل در توسعه پایدار) سخنرانان اصلی این مراسم رونمایی بودند؛ به غیر از این میهمانان ویژه، رضا مکنون؛ نایب رئیس کمیته ملی توسعه پایدار و گری لوییس نماینده سازمان ملل نیز در این مراسم حضور یافته و اهداف توسعه پایدار را مورد بررسی قرار دادند.

رضا مکنون؛ نایب رئیس کمیته ملی توسعه پایدار در این مراسم با اشاره به نقش کمیته ملی در تحقق اهداف توسعه پایدار گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، سیاستهای کلی محیط زیست را اعلام کردند که توسعه پایدار نیز در آن مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در سطح حاکمیت و دولت موضوع محیط زیست و توسعه پایدار مورد حمایت ویژه است، خاطرنشان کرد: آب و محیط زیست به عنوان دو مولفه کلیدی در برنامه چشم‌انداز مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

گری لوییس؛ نماینده دائم سازمان ملل در ایران نیز اظهار داشت: باید شیوه‌ای در ارتباط با توسعه پایدار پیش بگیریم تا مرتبط با زندگی مردم در جمهوری اسلامی ایران باشد؛ کارگروه کمیته ملی توسعه پایدار نیز سالها است تلاش می‌کند تا بتواند چشم‌انداز توسعه را به اهداف محقق شده تبدیل کند و این موضوع با مصوبه اخیر سازمان ملل در خصوص توسعه پایدار همسو است.

نماینده دائم سازمان ملل در ایران افزود: آژانس‌های سازمان ملل مشتاق است تا با کمیته ملی توسعه پایدار در محقق ساختن اهداف توسعه ملی پایدار تعامل داشته باشد.

لوییس با بیان اینکه ایران در 30 سال گذشته تنها کشوری است که حتی از اهداف توسعه پایدار جلوتر بوده است، گفت: شاهد تحول عظیمی در ایران بوده‌ایم چرا که در گذشته 30 درصد جمعیت ایران شهرنشین بودند در حالی که در حال حاضر  70 درصد جمعیت شهرنشین هستند که باید سیستم خدمات‌رسانی مناسبی برای آنها ارائه شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبکه ملی توسعه پایدار و کتاب اهداف توسعه پایدار رونمایی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات