کشف 39 منبع جدید آلودگی هوا توسط ماهواره ناسا

دانشمندان سازمان محیط زیست و تغییر آب و هوای ناسا در کانادا و پژوهشگران دانشگاه مریلند در کالج پارک و دانشگاه دالهاوزی 39 منبع عمده گزارش نشده آلودگی هوا را کشف کردند.

بخش دانش تبیان

آلودگی

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از ناسا، این پژوهشگران با استفاده از سیستم تصویربرداری ماهواره ای آژانس فضایی، منابعی را شناسایی کردند که دارای آلاینده سمی دی اکسید گوگرد بوده و توسط انسان بوجود آمده است.

دی اکسید گوگرد (SO2) با باران اسیدی در ارتباط بوده و روی زمین توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا کنترل می شود. این سازمان برای مدیریت بهتر این آلاینده سمی، نیازمند آگاهی از محل آن است.

پژوهش جدید همچنین به دانشمندان اجازه می دهد تا منابع کوچکتر، مانند "فعالیتهای مربوط به نفت" و نیروگاههای بیشتری را شناسایی کنند.

دانشمندان با استفاده از تصاویر ماهواره ای از منابع دی اکسید گوگرد و پس از تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده بین سالهای 2005 تا 2014 قادر به شناسایی دقیق"نقاط مهم" از محل انتشار این گازهای سمی شدند که تاکنون گزارش نشده بود.

این پژوهش نشان داد که منابع آلودگی، نیروگاههای برقی هستند که انرژی خود را از زغال سنگ تامین می کنند. کارخانه های ذوب و عملیات نفت و گاز عمدتا در خاورمیانه و در مکزیک و روسیه واقع شده است.

ناسا می گوید که سطح انتشار گزارش شده در برخی از این مناطق دو تا سه برابر کمتر از سطح آلودگی است که دانشمندان پس از مطالعه داده های ماهواره ای در طول 9 سال پیدا کرده اند.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف 39 منبع جدید آلودگی هوا توسط ماهواره ناسا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات