تاسف نماینده مجلس از تجارت غیرقانونی حیات وحش در ایران

نماینده مردم اردکان در مجلس در یادداشتی به مسئله محیط زیست پرداخت.

به گزارش عصر ایران، محمدرضا تابش در یادداشتی به مناسبت روز جهانی محیط زیست نوشت:

«بسمه تعالی»

«مبارزه با تجارت غیر قانونی حیات وحش»، موضوعی است که برای «روز جهانی محیط زیست» امسال انتخاب شده است. در محیط زیست، همه ی عناصر و روابط به یک اندازه مهم هستند.

در این قالب، اهمیت حیات وحش و عواقب ناگوار تجارت غیرقانونی آنها به همان اندازه ی آب و کمبود آن، هواو آلودگی آن، خاک و فرسایش آن و منابع طبیعی و تخریب آن است. همین اهمیت موجب شده است که کشورمان از سال ۱۳۵۵بطور قانونی، عضو «کنوانسیون جهانی منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض (CITES)» باشد. با وجود این و در حالی که بر اساس قانون، خرید و فروش جانوران وحشی و اجزای آنها مستلزم اخذ پروانه یا اجازه از سازمان حفاظت محیط زیست است، متاسفانه اخبار و گزارش ها، از وجود معضل تجارت غیرقانونی حیات وحش در کشورمان حکایت می کنند.

«کافی نبودن آگاهی های محیط زیستی» مهمترین دلیلی است که برای بروز و گسترش مشکلات محیط زیستی ذکر می شود. ۴۴ سال پیش که سازمان ملل متحد روز پنجم ژوئن سال میلادی را ( برابر شانزدهم خرداد سال خورشیدی) بعنوان روز جهانی محیط زیست انتخاب کرد، یک هدف اصلی برای آن داشت: افزایش آگاهی های زیست محیطی.

با گرامیداشت این روز و افزایش آگاهی های محیط زیستی، می توان امید داشت که نقش آفرینان حکومت، بازار و جامعه ی مدنی بتوانند با عمل به وظائف دینی، قانونی و داوطلبانه ی خود، برای حیات وحش کشورمان وضعیت بهتری را فراهم کنند.»

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاسف نماینده مجلس از تجارت غیرقانونی حیات وحش در ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات