نجات 71 نفر از غرق شدن در دریای مازندران طی سال جاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: تاکنون نجاتگران و ناجیان غریق موفق به نجات جان 71 نفر از امواج خزر شدند.
به گزارش ایسنا، مجتبی اکبری با اشاره به تدارک گسترده جمعیت هلال احمر مازندران برای کاهش غریق در سواحل مازندران تصریح کرد: طرح کاهش غریق در مناطق حادثه‌خیز ساحل مازندران، امسال با مشارکت جمعیت هلال احمر استان و اداره کل ورزش و جوانان و هیئت ناجیان غریق در سواحل مازندران در حال اجراست که تا کنون نجاتگران و ناجیان غریق موفق به نجات جان 71 نفر از امواج خزر شدند.
وی تصریح کرد: امسال با تصمیم‌های گرفته شده از سوی استانداری مازندران 330 نقطه حادثه خیز که در سال های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته، شناسایی شده است. امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه همه این 330 نقطه در خارج از مناطق اجرای طرح‌های دریا قرار دارند، تصریح کرد: در مناطق اجرای طرح‌ها نیز برابر قانون، مدیریت طرح ملزم به رعایت استانداردهای ایمنی و خدمات رفاهی و امدادی است که به موجب هماهنگی‌های انجام شده عوامل امدادی جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق در آن مناطق نیز حضور دارند.
اکبری افزود: درخواست این جمعیت از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق حادثه خیز خودداری کنند. تلاش شبانه روزی مجموعه جمعیت هلال احمر مازندران، پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه غریق و ارائه خدمات امدادی لازم به هموطنان است. کاهش تعداد غریق آرزوی ما است چرا که آثار اقتصادی، اجتماعی و روانی یک غریق هم بسیار دردناک و غیرقابل جبران می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تعامل، همکاری، مشارکت و مسئولیت پذیری تمامی دستگاه‌های ذیربط ضرورتی انکارناپذیر در اجرای موفق طرح کاهش غریق در سواحل مازندران است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجات 71 نفر از غرق شدن در دریای مازندران طی سال جاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات