پیش بینی افزایش 35 درصد شرکت کنندگان در اردوهای جهادی دراستان سمنان

به گزارش ایرنا، جبار دوست محمدیان روز یکشنبه در اولین نشست پشتیبانی از اردوگاه های طرح هجرت در سالن مدیریت بحران استانداری افزود : در یکی از اردوها به منظور کمک به سازندگی، محرومیت زدایی و طرح های اقتصاد مقاومتی با اعزام بسیجیان و جوانان به اردوهای جهادی در 12 روز با یکهزار و 42 دانشجوی دختر و پسر انجام گرفت.
دوست محمدی تصریح کرد: این عرصه به بسیج دانشجویی اختصاص داشته که تعداد 40 تیم به دورترین مناطق محروم استان و خارج از استان در سال 94 اعزام شدند.
به گفته وی در این اردوهای جهادی فعالیت های عمرانی، ورزشی، هنری، تربیتی، علمی، فرهنگی، آموزشی، خدمات رسانی، کشاورزی، پزشکی، امداد و نجات ارایه می شود.
وی ادامه داد : یک اردوی هفت روزه با همکاری بسیج ورزشکاران، محلات و طلاب به مناطق محروم در سال 94 صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: در مجموع تعداد 101 تیم به تعداد یکهزار و 331 نفر که بیشتر آن از سوی برادران فعالیت های مختلفی را انجام دادند.
وی تصریح کرد : در سال 94 یک اردوی سه روزه با اعزام مهندسین بسیجی در رشته های کشاورزی، صنعت و معماری به تعداد یکهزار و 17 نفر به مناطق محروم استان صورت گرفته است.
وی یادآور شد: در سال 94 طرح دیگری با هدف آموزش مربیان طرح های کشاورزی و باغداری بوسیله سازمان بسیج مهندسین کشاورزان استان برگزار شد تعداد 50 نفر از مربیان آموزش دیدندو به مناطق محروم اعزام شدند.
وی بیان داشت : به همت بسیج دانش آموزی استان و با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش به منظور رنگ آمیزی، تعمیرت میز و نیمکت، پرده دوزی مدارس در استان اجرا شد که تعداد 165 مدرسه در سال 94 مرمت و تعمیر شدند.
وی اضافه کرد : در این آموزش یکهزار 273 نفر دانش آموزان دختر و پسر شرکت داشتند.
وی افزود: به منظور خدمت رسانی به مناطق دورافتاده استان به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه استان و با همکاری هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به تعداد 100 گروه اعزام شدند.
وی اظهار کرد: تسهیلات در طرح های مختلف به 744 نفر به میزان 123 میلیارد و 200 میلیون ریال در سال 94 واگذار شد.
7342/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی افزایش 35 درصد شرکت کنندگان در اردوهای جهادی دراستان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات