فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها: 70 درصدآتش سوزی ها عمدی است

به گزارش ایرنا سرهنگ قاسم سبزعلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران خراسان شمالی این را فاجعه دانست و اظهار کرد: در بررسی آتش سوزی ها توسط کارشناسان مشخص شده است که علت بیش از 95 درصد انسان ها بوده اند.
وی بر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: رسانه های می توانند در این زمینه نقش موثری داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در آتش سوزی عرصه های منابع طبیعی نسبت به میانگین جهانی در سطح پایین ترین هستیم افزود: در تعداد آتش سوزی ها رو به افزایش هستیم اما در سطح جنگل ها و مراتع کاهش داشته ایم.
وی اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با بهره گیری از ظرفیت‌ها، خرید بالگرد و افزایش تجهیزات تعداد حریق‌ها را کاهش دهیم.
این مسئول افزود: از نظر تخریب در عرصه های منابع طبیعی در جنگل ها و مراتع مقداری نسبت به میانگین جهانی بالا هستیم اما توانسته ایم بحث ساخت و ساز ها را کنترل کنیم.
وی افزود: 135 میلیون هکتار اراضی ملی در سطح کشور داریم که از مجموع این میزان 16 میلیون هکتار جنگل، 80 میلیون هکتار مرتع است که امیدوار هستیم با بهره گیر یاز مشارکت های مردمی بتوانیم از این عرصه ها حفاظت کنیم.
وی با بیان اینکه از نقش زنان باید در آموزش و فرهنگ سازی حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استفاده کرد گفت: جامعه زنان ظرفیت و پتانسیل خوبی در این راستا دارد.
وی بر ایجاد طرح های اشتغال زایی در مشارکت بر جامعه زنان تاکید کرد و افزود: در این راستا نیز به صورت پایلوت در برخی از استان ها طرح هایی انجام شده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها گفت: وضعیت کشور از نظر برخورداری تعداد نیروهای قرقبان مطلوب نیست اما با توجه به وضعیت موجود به دنبال تصویب ساختار تشکیلاتی این افراد هستیم.
وی با اشاره به اینکه علت تخریب 95 درصد از عرصه‌های منابع طبیعی عامل انسانی است، ادامه داد: در صدد هستیم تا برای حفاظت از این عرصه‌ها و جلوگیری از تخریب آن از مشارکت نیروهای مردمی استفاده کنیم.
سبزعلی اظهار کرد: برای رسیدن به هدف استفاده از مشارکت‌های مردمی، حوزه ترویج این سازمان به دنبال ارائه آموزش‌های لازم به تشکل‌های مردم نهاد می‌باشد.
3007/ 6042/ 1539

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها: 70 درصدآتش سوزی ها عمدی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات