هوای تهران، کرج و تبریز ناسالم و پنج کلان شهر سالم است

به گزارش گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، تحلیل وضعیت گرد و غبار از ساعت هشت صبح پانزدهم تا هشت صبح شانزدهم خردادماه نشان می دهد که از حدود ساعت 11 صبح روز گذشته در شمال عراق یک چشمه گرد و غبار تشکیل شد که حدود ساعت 19 از مرز ایران محدوده کرمانشاه و کردستان عبور و تا صبح امروز کمی به سمت استان آذربایجان و کرانه های دریای خزر، بخش عربی رشته کوه البرز گسترش پیدا کرده، کاهش غلظت داشته و با گرد و غبار محلی که از حدود ساعت 18 روز گذشته در بخش های کوهستانی به خصوص رشته کوه زاگرس، البرز و کوهپایه های آنها و بخش کوهستانی شمال غربی پدیدار شده، مخلوط شده است.
گرد و غبار محلی در منطقه تا صبح امروز با کمی افزایش غلظت قابل مشاهده است.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 9 متر بر ثانیه ( 32کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی حدود 7 کیلومتر و رطوبت نسبی 6 درصد است.
وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران صاف با بیشینه دمای 34 و کمینه دمای 25 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است.
آزادی گفت: هوای تهران در 24 ساعت اول صاف همراه با وزش باد در بعدازظهر و افزایش ابر و در 48 ساعت بعدی کمی ابری همراه با وزش باد در بعدازظهر و افزایش ابر پیش بینی شده و دمای کنونی تهران 34 درجه سانتیگراد و جهت وزش باد غربی گزارش شده است.
علمی 9014**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هوای تهران، کرج و تبریز ناسالم و پنج کلان شهر سالم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات