15 واحد صنعتی استان تهران مجهز به سیستم آنلاین وضعیت آلودگی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدهادی حیدرزاده روز شنبه همزمان با نخستین روز از هفته محیط زیست با «شعار بسوی طبیعت برای زندگی» در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری از سیستم برخط (آنلاین) تصفیه خانه پساب این دو واحد صنعتی در استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: براساس پیش بینی انجام شده، با توجه به دوران پساتحریم افزایش افتتاح برآیند برخط سیستم های تصفیه پساب در دستور کار محیط زیست استان تهران قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 93 واحد صنعتی استان به سیستم پایش بر خط تجهیز شدند افزود: بر اساس برآورد و مستندات موجود تعداد واحدهای صنعتی تا پایان سال 95 حدود 30 درصد افزایش خواهند یافت.
حیدرزاده تصریح کرد: در همین مدت حدود 20 درصد صنایع مشمول رعایت این اصول در حوزه استان تهران مجهز به سیستم پایش برخط می شوند.
وی با بیان اینکه رویکردهای اصلی سازمان حفاظت محیط زیست کاهش آلودگی های زیست محیطی است گفت: واحدهای صنعتی یکی از مهمترین تولیدکنندگان آلاینده های زیست محیطی هستند لذا براساس رویکرد این سازمان، آلودگی از مبدا باید کنترل شود.
حیدرزاده با تاکید بر کنترل آلودگی های زیست محیطی افزود: به همین منظور باید سیستم های تصفیه فاضلاب، کنترل خروجی آلودگی هوا و دیگر موارد آلاینده محیط زیست در واحدهای صنعتی ایجاد شود تا کنترل آلودگی از مبدا صورت گیرد.
وی با تاکید بر پیگیری این اداره کل به پایش از صنایع بارگزاری شده در استان تهران افزود: با توجه به اینکه حدود 30 درصد صنایع کشور در استان تهران مستقر هستند این سازمان با جدیت به دنبال سیاست های انقباضی در مسیر جلوگیری از بارگذاری صنایع جدید در استان است.
حیدرزاده با تاکید بر خروج صنایع آلاینده مانند سیمان و معادن از استان تهران، افزود: باید در حوزه محیط زیست انقلابی عمل کرد و اگر خواهان این هستیم که شاخص های زندگی در تهران به حد معمول و نه معقول برسد باید با اقدامی جهادی و با یک نگاه جمعی و مشارکت عمومی آن را عملی سازیم.
وی با اشاره به اینکه در چندسال گذشته فاصله ای بین فعالیت های زیست محیطی در بخش صنعتی و خدماتی در کشور رخ داده گفت: نگاه دولت تدبیر و امید این است که هرچه زودتر با ایجاد فرصت های مناسب فاصله پیش آمده جبران شود.
حیدرزاده افزود: انتظار از خودروسازان این است که هم در فرآیند تولید و هم در تولید محصول به موضوعات زیست محیطی نگاه ویژه داشته باشند زیرا خودرو در حال تردد سهم قابل توجهی در ایجاد آلودگی هوا دارد.
وی به تدوین آیین نامه اختصاص یک در هزار فروش به مسایل زیست محیطی اشاره کرد و گفت: این آیین نامه پس از چهار ماه بازنگری ابلاغ شده که بعد از کارشناسی نهایی در سطح استان به صنایع ابلاغ می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: پس از ابلاغ این آیین نامه به صنایع، این ممقدار از منابع به دست آمده باید صرف حوزه محیط زیست شود.
همزمان با فرا رسیدن هفته محیط زیست با شعار 'بسوی طبیعت برای زندگی'سیستم آنلاین تصفیه پساب شرکت پارس دارو مجهز به چهار پارامتر؛ BOD-COD-TOCو دما PH و نیز شرکت مگا موتور مجهز به سه پارامتر دما و PH و COD، امروز با حضور مدیرکل محیط زیست، بازگیر معاون مدیرکل و رئیس اداره محیط زیست استان تهران و مدیران عامل و جمعی از معاونان این دو واحد صنعتی افتتاح و به بهره برداری رسید.
تهرام/1699/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «15 واحد صنعتی استان تهران مجهز به سیستم آنلاین وضعیت آلودگی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات