پیگیری بیمه کارکنان سرای محلات


رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و مشارکتهای اجتماعی در محلات شهر تهران از پیگیری وضعیت بیمه کارکنان سرای محلات خبرداد.
به گزارش خبرنگار «شهری» ایسنا، سید مرتضی موسوی در نشست خبری ظهر امروز خود با پرداختن به گفتمان توسعه اجتماعی که شهردار تهران ترسیم کرده، گفت: در سال جاری به این موضوع پرداخته شده چرا که یکی ازشاخص‌های مشارکت فعالانه، آگاهانه و خردمندانه مردم در عرصه مدیریت محله است. تغییر یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی با مشارکت حداکثری مردم شکل خواهد گرفت که به همین منظور در ابتدا احداث سراهای محلات و تشکیل هیات امنای محلات در دستور کار قرار گرفته است.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکتهای اجتماعی در محلات شهر تهران با بیان اینکه عناصراصلی محله اعم از هیات امنا، مسجد ، بسیج، مدرسه، سمن ها و ان.جی.اوها نماینده‌ای را در شورای محلات دارند، خاطرنشان کرد: این هیات امنا شامل 13نفره می شوند که مدیرمحله، اقدامات حوزه اجتماعی و فرهنگی محله را انجام می دهد. همچنین در کنار این هیات امنا مسجد به عنوان قلب تپنده یک محله و در تغییر رویکرد سبک زندگی تلاش می کند به همین منظور فعالیتها باید مسجد محور باشد.
وی با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان با رویکرد قرآن و عترت به استقبال این ماه عزیز خواهیم رفت، ادامه داد: این طرح با شعار "جهاد ادامه دارد" با توجه به کمک محرومان انجام می شود. امروز در سراهای محلات شهر تهران یکی از سنگرهای مبارزه با جنگ نرم در مقابل دشمن شکل گرفته است که مخاطب ما خانواده‌ها هستند.
موسوی با اشاره به 11 خانه در سراهای محلات شهر تهران یادآور شد: خانه قران و عترت، هنر و ادبیات، آموزش های شهروندی، خانواده وسبک زندگی و... از جمله این خانه ها هستند که عضو گیری در این خانه‌ها کاملا داوطلبانه است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تهران درخصوص سراهای محلات اذعان کرد: این تفاهم نامه با حضور مجموعه ای از دانشجویان و اساتید در قالب کارگروه‌های مختلفی به امضاء رسیده که به همین منظور همکاری خوبی با شوراها و ستاد هماهنگی شورایاریهای شهر تهران برقرار شده است.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکتهای اجتماعی در محلات شهر تهران با بیان اینکه براساس تدابیر شهردار تهران مبالغی نیز به عنوان کمک به تقویت فعالیت مشارکت جویانه مردم به محلات داده می‌شود، اضافه کرد: این موضوع با هماهنگی اداره کل برنامه ریزی معاونت اجتماعی به زودی در اختیار مدیران محلات قرار خواهد گرفت.
وی به منظور توانمندسازی مدیران محلات از آغاز ماه مبارک رمضان به اجرای طرحی به عنوان " گفتمان مطهر " در مناطق 22 گانه اشاره کرد و گفت: این طرح در قالب آشنایی با کتب و آثار شهید مطهری دردستور کار قرارگرفته است . همچنین پخش فیلم داستانی " هنگامه" با هدف تجلیل از شهدای مدافعین حرم درسرای محلات 19 خردادماه اکران خواهد شد.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکتهای اجتماعی درمحلات شهر تهران با تاکید بر اینکه در راستای توانمند سازی مدیران خانه‌های 11 گانه اردوهای جهادی بعداز پایان ماه مبارک رمضان برپا خواهد شد، افزود: 50 درصد از مدیران محلات شهر تهران را بانوان تشکیل می دهند که این موضوع نسبت به سال قبل رشد محسوسی داشته است.
موسوی کاهش آسیبهای اجتماعی را از رویکردهای جدی محلات به عنوان اهداف 8 گانه مدیریت محله ترسیم کرد و ادامه داد: دوره مدیریت محلات دو ساله است که با حکم رییس هیات امنای محلات منصوب خواهد شد. ضمن اینکه به لحاظ وسعت سراهای محلات، امکان تجمیع خانه های 11 گانه در برخی محلات وجود دارد. به همین منظور تاکنون از 354 سرای محله، 331 سرا احداث و مابقی استیجاری یا درحال ساخت است.
وی درخصوص بیمه شدن اعضای سرای محلات درشهر تهران گفت: فعالیت سراهای محلات تماما خودجوش و مردمی است و شهرداری تهران تنها مکانی را در اختیار این افراد گذاشته است اما درخصوص بیمه شدن این افراد با تامین اجتماعی درحال رایزنی با سازمان‌های بیمه گر هستیم.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکتهای اجتماعی درمحلات شهر تهران در پایان با اشاره به اینکه ستاد شورایاریها ومدیریت محله به عنوان مشارکت در محلات با یکدیگر فعالیت می کنند، اضافه کرد: شورایاریها نظارت بر موضوعات محلات را انجام می دهند اما مدیریت محله فعالیت‌های اجرایی را در دست دارد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیگیری بیمه کارکنان سرای محلات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات