تفاهنامه همکاری میراث فرهنگی و آموزش‌وپرورش در آذربایجان شرقی


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان به منظور ارتقا همکاری‌ها در سه حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
به گزارش ایسنا، «مرتضی آبدار» در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: در سایه همکاری‌های متقابل و با هم‌افزایی می‌توانیم شاهد انجام کارهای ارزشمند و شاخصی باشیم. در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت رسیدن استان به جایگاه مطلوب باید از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده کرد.
وی افزود: در حوزه میراث فرهنگی با ثبت آثار ملموس و ناملموس موجود در زمینه کاری آموزش و پرورش در راستای حفظ و صیانت از بافت تاریخی و فرهنگی، در حوزه صنایع دستی با ترویج رویکرد فعالیت دانش‌آموزان در رشته‌های هنری دستی و در حوزه گردشکری با گسترش همکاری‌های گذشته و تعامل به منظور آمادگی برای تبریز 2018 می‌توان از ظرفیت‌های آموزش و پرورش بهره‌مند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این دیدار به وجود همکاری‌های تنگاتنگ صورت گرفته بین دو اداره کل، وجود 700 هزار دانش آموز و 55000 معلم و 5500 مدرسه در استان را پتانسیل بسیار خوب برای تبلیغات در حوزه گردشگری دانست و گفت:گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی باید وارد خانه‌های مردم شود تا توسعه یابد چرا که عمده ترین مساله در این سه حوزه فرهنگ سازی است.
پاشایی گفت: در تعامل سازنده با اداره کل میراث فرهنگی استان آمادگی داریم تا از پتانسیل کمی و کیفی موجود در مجموعه آموزش و پرورش برای ایجاد بستر مناسب رشد و توسعه گردشگری و سایر حوزه‌ها گام برداریم.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهنامه همکاری میراث فرهنگی و آموزش‌وپرورش در آذربایجان شرقی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات