نقدی در دل «نقد کتاب کودک و نوجوان» منتشر شد


در شماره 7 و 8 «نقد کتاب کودک و نوجوان» ویژه کتاب‌های پاییز و زمستان 1394 که در یک مجلد از سوی خانه کتاب منتشر شده است، علی کاشفی سردبیر این نشریه خواهان توجه بیشتر به نقد کتاب کودک شد.
به گزارش ایسنا، علی کاشفی - سردبیر این فصلنامه - در یاداشت سردبیر با عنوان «جشنواره نقد و ادبیات کودک و نوجوان» با اشاره به برگزاری جشنواره «نقد کتاب» در دهه هفتاد و برپایی 12 دوره آن تا کنون در این شماره نوشته است: در دوره‌های قبل این جشنواره نقدهای کودک و نوجوان در هفت گروه مستقل ارزیابی و داوری می‌شد ... ولی متاسفانه در دوره اخیر این جشنواه شاهد نگاهی نازل نسبت به نقدهای کتاب کودک‌ و نوجوان بودیم و این هفت گروه داوری به یک گروه تقلیل و تنزیل داده شد و تنها یک جایزه در این بخش اهدا شد. این در حالی است که در حال حاضر چهار مجله تخصصی در این موضوع به طور منظم در کشور ما منتشر می‌شوند و حجم کتاب‌های کودک و نوجوان در کارنامه نشر ایران بیش از 20 درصد آثار را شامل می‌شود.امیدواریم این جشنواره در سال‌های آینده توجه لازم و در خور را به نقد‌های کتاب کودک و نوجوان مبذول دارد.
در این شماره از فصلنامه 23 کتاب از نویسندگانی چون نوش آفرین انصاری، مصطفی خرامان، سوسن طاقدیس، ناصر کشاروز، سیامک گلشیری، فرشید مثقالی و ... مورد نقد بررسی قرار گرفته است.
گفت‌وگوی این شماره که به نقد و بررسی وضعیت کتاب کودک در ایران اختصاص دارد، دیدگاه‌های علی اصغر سیدآبادی، نویسنده کتاب‌های کودکان و مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت ارشاد را نقل کرده است.
رفیع افتخار، محمدعلی بنی اسدی، مصطفی رحماندوست، سید علی محمد رفیعی، کاظم طلایی، محسن هجری، انسیه موسویان، سحر ترهنده و ... از جمله نویسندگان مطالب این شماره از فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان هستند.
بررسی کتاب نمایشی سال 1393، بررسی کتب شعر در سال 1394، نشست تصویرگری کتاب‌های دینی، معرفی کتاب‌های تئوری تابستان 94 و اخبار کتاب و نقد ادبیات کودک در پاییز 94 از دیگر مطالب این فصلنامه است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقدی در دل «نقد کتاب کودک و نوجوان» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات