نقشه تدقیق گسل های شهر تهران در انتظار تایید وزارت راه و شهرسازی

 به گزارش خبرگزاری مهر، احمد صادقی با بیان این که بر اساس قانون سازمان نظام مهندسی، متولی نظارت بر ساخت و ساز است و قانون به آنها اختیار داده تا نسبت به کنترل سازه ناپایدار و رعایت نکردن ضوابط ساخت و ساز اخطار و هشدار لازم را در خصوص اصلاح سازه اعلام کنند گفت: از سوی دیگر در طرح جامع شهر تهران مصوب سال ۸۵، آئین نامه و دستورالعمل خاصی برای شهر سازی در نظر گرفته شده است به طوری که بر اساس آئین نامه ۲۸۰۰، ساخت و ساز بر روی گسل ها امکان پذیر نیست و تابع پیاده سازی شرایط خاص نقشه است.

وی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب قوانین شهرسازی در شهر تهران، صدور مجوز ساخت و ساز و پیاده سازی نقشه ها را منوط به اطلاعات تکمیلی شناسایی گسل ها و مشخص کردن پهنه گسلی کرده است.

صادقی در ادامه اظهار کرد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حال حاضر نقشه تدقیق گسل های شهر تهران در اختیار وزارت راه، مسکن و شهرسازی به عنوان متولی امر ساخت و ساز قرار داده است تا در صورت تائید نهایی از سوی وزارت خانه، ساخت و ساز در پهنه گسل های شهر تهران بر اساس بررسی دقیق باشد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: در حال حاضر این نقشه در اختیار کارشناسان وزارت خانه است تا در مرخله نهایی بررسی شود و با تائید نهایی آن، ساخت ساز بر روی گسل های شهر تهران تعیین تکلیف شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقشه تدقیق گسل های شهر تهران در انتظار تایید وزارت راه و شهرسازی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات