اجرای طرح هجرت با مشكل مواجه است/لزوم توسعه خانه‌های عالم در كشور

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه باید نسبت به توسعه فعالیت های فرهنگ دینی در کشور تلاش شود، اظهار داشت: در گذشته به لحاظ ساخت خانه های عالم ضرب آهنگ خوبی وجود داشت و در این زمینه فرآیند خوبی طی شده بود.

وی با تاکید بر اینکه توجه به توسعه فرهنگ دینی در مناطق مختلف گام مهمی در زمینه مقابله با چالش ها و آسیب های اجتماعی و فرهنگی است، ادامه داد: روحانیون مستقر باید در حاشیه شهرها و مناطق محروم حضور داشته باشند و با فعال شدن مساجد در مناطق مختلف به ویژه حاشیه شهرها و مناطق محروم نسبت به مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی اقدام كنند.

خاموشی افزود: در حال حاضر تعداد كمی از خانه های عالم فاقد روحانی مستقر هستند و حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ خانه عالم در سطح كشور فاقد روحانی مستقر است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه خانه های عالم در همه نقاط کشور باید دارای روحانی  مستقر باشند، گفت: فعال بودن خانه های عالم در کشور عامل مهم در توسعه فرهنگ دینی در نقاط مختلف است و در زمینه مقابله با چالش ها و آسیب های اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

خاموشی وضعیت خانه های عالم در استان زنجان را همانند سایر نقاط کشور  عنوان کرد و گفت: باید توجه ویژه به توسعه خانه های عالم در کشور شود.

وی با بیان اینکه تشکل های دینی ارتباط نزدیک با مصداق‌های مطرح شده توسط مقام معظم رهبری دارند، عنوان كرد: تشکل های دینی، هیئات مذهبی و قرآنی مورد عنایت مقام معظم رهبری هستند و ایشان توجه جدی و ویژه ای به این تشکل ها دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در این دیدار بر لزوم توسعه خانه های عالم در روستاها تاکید کرد و گفت: در حال حاضر به لحاظ وجود خانه های عالم و روحانیون مستقر در استان مشکلاتی وجود دارد.

حجت الاسلام علی حاتمی افزود: در زمینه فرهنگ دینی در استان اقدامات بسیاری صورت گرفته و این امر طی یک سال اخیر روند رو به رو رشدی داشته است.

وی با بیان اینکه با حضور حجت الاسلام صفی یاری در سمت مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گام های خوبی برداشته شده است، ادامه داد: فعالیت های فرهنگ دینی باید در بستر مناسب و کارشناسی روند رو به رشد خود را طی کند و هم اكنون نیز این روند در زنجان مطلوب است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح هجرت با مشكل مواجه است/لزوم توسعه خانه‌های عالم در كشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات