زنجان مقام نخست کشوری پرسش مهر را کسب کرد

به گزارش  خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان معاون فرهنگی و پرورشی این اداره کل گفت: مهر سال ۹۴ رئیس جمهوری سوالی با عنوان 'بعداز توافق هسته ای و لغو تحریم ها، فرصت های پیش روی ما چیست و چگونه باید به بهترین وجه از این فرصت ها استفاده کنیم؟'را برای دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان طرح کردند.

محمود عباسی افزود: ستاد اجرایی استان زنجان از همان روزهای آغاز مسابقه، اقدام‌های مختلفی در زمینه تبلیغ و اطلاع رسانی، برگزاری جلسات مختلف ستادی و اجرایی، حضور در جلسات توجیهی نواحی و مناطق ۱۴ گانه استان و حضور مستقیم در برنامه های صبحگاه مدارس، فصل حضور و زنگ اقتدار ملی برای مشارکت گسترده معلمان، دانشجو - معلمان، دانش آموزان و اولیای آنها را برای پاسخ به این پرسش توسط ستاد فراهم شد.

وی ادامه داد: در مرحله آموزشگاهی ۱۹ هزارو ۸۶۰ دانش آموز و یک هزار و ۳۳۰ فرهنگی در قالب ۱۲ رشته تخصصی و ۲۰ هزارو ۴۴۳ خانواده دانش آموزان استان زنجان در طرح هر خانواده یک پاسخ، شرکت کرده بودند.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: پس از داوری مرحله استانی ۷۱اثر برتر به دبیرخانه کشوری معرفی شد و آثار ارسالی از این استان، از مجموع ۱۷۵ رتبه برتر کشوری در بخش های مختلف دانش آموزی، فرهنگیان و طرح هر خانواده یک پاسخ، با کسب ۱۷ رتبه برتر کشوری مقام نخست شانزدهمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست محترم جمهوری را از آن خود کند.

عباسی با اشاره به شرکت سه میلیون و ۲۱۹ هزار و ۴۹۴ نفر در این دوره از پرسش مهر رئیس جمهوری اظهارکرد: ۱۷ برگزیده کشوری این برنامه از استان زنجان است که پس از ماه مبارک رمضان در کنگره نهایی پرسش مهر در سالن اجلاس سران کشورهای مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی یادآورشد: از ۲۱۳ اثر منتخب کشوری، سهم دانش آموزان ۶۸ اثر،‌ فرهنگیان ۱۰۴ اثر، دانشجو - معلمان ۳۵ اثر، مدارس خارج از کشور و خانواده ها نیز هرکدام سه اثر بود.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در بخش دانش آموزی، این استان زنجان با کسب هفت رتبه برتر، بخش فرهنگیان ۹ رتبه برتر و در بخش هر خانواده یک پاسخ با یک اثر برتر در مجموع توانست مقام اول را کسب کند.

عباسی با اشاره به اینکه پرسش مهر رئیس جمهوری به لحاظ اینکه دارای آثار تربیتی است و موجب ایجاد نشاط، تحرک و مشارکت در بین دانش آموزان می شود، افزود: این طرح از برنامه های تکلیفی وزارتی است که مورد تصویب شورای عالی آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی اظهارکرد: آثار ارسالی در بخش فرهنگیان به شانزدهمین دوره مسابقه پرسش مهر در رشته‌های نقاشی، پوستر، طراحی، وبلاگ نویسی، تصویرسازی و در بخش دانش آموزی رشته های خوشنویسی، تصویرسازی، وبلاگ نویسی، طراحی، شعر، مقاله پژوهشی و سخنوری بود.

عباسی افزود: در بخش هر خانواده یک پاسخ فقط سه نفر از کل کشور حائز مقام برتر شده اند که یک نفر آنها از استان زنجان است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنجان مقام نخست کشوری پرسش مهر را کسب کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات