انتظار حل مشکل اشتغال کشور با رشد ۵ درصدی اقتصاد وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان،علی ربیعی در جلسه که با حضور تعدادی از مدیران و فعالان اقتصادی و صنعتی استان اصفهان برگزار شد،ضمن استماع سخنان ۱۴ نفر از مدیران دستگاه های اجرایی و تشکل های کارگری استان، اظهار داشت: این وزارتخانه در بحث شرکای اجتماعی، هم بنا برکارکرد و هم براساس قانون اشکال مختلف ذی نفعان را جمع آوری کرده است.

وی با بیان اینکه باید تا سال ۲۰۳۰ هرسال یک میلیون شغل ایجاد شود، گفت: در غیر این صورت تعداد بیکاران اضافه خواهد شود و با توجه به نامناسب بودن وضعیت اقتصادی و معیشتی برخی از دهک ها، فقر غذایی و کودکان بازمانده از تحصیل، مشکلات اساسی در این زمینه ایجاد خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هنوز نتوانسته ایم از آثار رفع تحریم استفاده کنیم، گفت: دولت توانسته است که جلوی منفی شدن برخی آمارها را بگیرد و سعی کرده ایم که با حفظ عزت حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای کنترل تورم دیدگاه های مختلفی وجود دارد، اظهارداشت: دولت تدبیر و امید، دولتی به گروگان گرفته شده از برخی تصمیمات دولت قبل است.

ربیعی ادامه داد: براساس پیش بینی های صورت گرفته انتظار رشد پنج درصدی اقتصاد وجود دارد ولی انتظار حل کردن اشتغال با این رشد وجود ندارد.

وی از تدوین طرح اشتغال فراگیر، پیش بینی سه لایه حمایتی برای اقشار کم درآمد، حل مشکلات صندوق بازنشستگی فولاد و سیاست پرداختن به بنگاه های کوچک و متوسط خبر داد و گفت: سیاست رفاهی صدقه ای را کنارگذاشته ایم و با پیش بینی سه لایه ی حمایتی تلاش خواهیم کرد که وضعیت اقشار کم درآمد بهبود یابد و در لایه ی حمایتی بالا امنیت جامعه را تامین کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش این وزارتخانه درهماهنگی و تنظیم روابط بین بخشی دستگاه های مختلف دربخش اشتغال اعلام کرد: با توجه برنامه ریزی های صورت گرفته مشکل صندوق بازنشستگان فولاد نیز حل شده است.

ربیعی تصریح کرد: انتقادها در مورد تامین اجتماعی پذیرفتنی است ولی واقعا کار سخت و دشواری را پیش رو داریم و دکتر روحانی با۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی دولت را تحویل گرفت.

وی افزود: در سال فقط ۲ هزار میلیارد تومان بیمه بیکاری پرداخت می شود لذا در صورت ایجاد رونق اقتصادی برخی از مشکلات مطرح شده در این زمینه حل خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان اصفهان در IT و گردشگری می تواند اشتغال زیادی ایجاد کند، افزود: سازمان فنی و حرفه ای و بانک ها می توانند در این زمینه بویژه صنایع دستی نقش مهمی ایفا کنند.

ربیعی افزود: در بخش خدمات ظرفیت استان بسیار بالاست و باید در نظر داشته باشیم که در آینده ی اصفهان به هیچ وجه صنایع پر شغل نخواهیم داشت بلکه با پرداختن به صنایع کوچک و همچنین بخش خدمات و فناوری های نوین کاهش اشتغال در صنایع بزرگ را جبران کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتظار حل مشکل اشتغال کشور با رشد ۵ درصدی اقتصاد وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات