كمبود منابع مالی مانع اجرای بسته‌های آموزش و تحقيقات سلامت هستند

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی محرابی‌بهار صبح یكشنبه در نشست شورای هماهنگی منطقه ۹ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین نشست مشترک هیات امناء کلان منطقه ۹ آمایشی کشور با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه سلامت اظهار كرد: رهبر معظم انقلاب تأكید كرده‌اند كه بیماری باید تنها دغدغه بیمار باشد و مسائل مالی نباید به نگرانی برای او تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به آشنایی و تجربه کاری در حوزه سلامت، این شعار را در عمل تقریبا دست نیافتنی می‌دانستیم، اما طی دو سال گذشته این امر تقریبا محقق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینكه سلامت جز برنامه‌های بنیادی رئیس جمهور است، گفت: وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قهرمان حوزه سلامت است و تمام توان خود را در این خصوص به کار گرفته است.

محرابی بهار افزود: هم‌اكنون پرداخت هزینه‌های بیمارستان‌های دولتی به طور میانگین زیر شش درصد است و حضور ۱۳ روزه پزشکان در مناطق به ۲۴ روز افزایش یافته است كه به صورت ۲۴ ساعتی به مردم خدمت ارائه می‌دهند.

وی با اشاره كاهش هزینه‌های زایمان در بیمارستان‌های دولتی گفت: زایمان طبیعی به طور کامل رایگان است و هزینه انجام زایمان سزارین ۱۱ درصد کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به چهار بسته درمان، بهداشت، آموزش و تحقیقات در حوزه سلامت اظهار كرد: بسته‌های درمان و بهداشت اجرا شدند اما در بخش آموزش و تحقیقات به دلیل کمبود منابع مالی وقفه‌ای ایجاد شده است كه باید حل شود.

محرابی بهار خاطرنشان كرد: شرکت‌های بیمه‌ای ۶۲۰ میلیارد تومان بدهی دارند که تاخیر این شرکت‌ها در در پرداخت مبالغ بدهی خود، مشکلات عدیده‌ای را بوجود می‌آورد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كمبود منابع مالی مانع اجرای بسته‌های آموزش و تحقيقات سلامت هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات