تغییر رویکرد پست به اوج خود رسید/آماده رقابت با جهان هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مهری ظهر یکشنبه در سومین شورای اداری استان سمنان طی سال۹۵، به میزبانی سالن یادگار امام استانداری با حضور استاندار و مسئولان نهادهای اجرایی ضمن اشاره به روند تغییر رویکرد پست ایران به سمت ارتقاء کیفی خدمات، بیان داشت: این شرکت اجرای برنامه های الکترونیکی و ارائه خدمات حکومتی را در اولویت کاری قرار داده و اوج این تغییر رویکرد طی دو سال اخیر شکل گرفته است.

وی افزود: پست ایران با حفظ اصالت کهن خود، در وادی الکترونیکی شدن گام برمی دارد تا بتواند رضایت مردم ایران اسلامی را در همه عرصه ها به خوبی جلب کند.

۷۰درصد تبادلات دنیا در دست پست

مدیرعامل پست ایران اسلامی با اشاره به اهمیت پرداختن به مقوله پست الکترونیکی در قرن بیست یکم، گفت: امروزه۷۰درصد تبادلات دنیا در اختیار پست است که این میزان، آمار بسیار بالایی از سطح تبادلات را شامل می شود لذا در ایران اسلامی نیز این رویکرد، انگیزه ای برای تغییر سبک پست به سمت تبادل الکترونیک شد.

مهری درباره اهمیت تغییر رویکرد جدید پست، توضیح داد: در برنامه جدید، شرکت پست با سه رویکرد فیزیکی، الکترونیکی و حمالی به کار خود ادامه می دهد اما این تغییر روش از آنجا اهمیت دارد که باعث اجرای بانک اطلاعات و دولت الکترونیک در جای جای ایران اسلامی می شود که گامی بلند در تحقق حقوق شهروندی و تحقق اقتصاد مقاومتی در صرفه جویی وقت و انرژی و ارتقاء خدمات رسانی به مردم است.

وی افزود: پست ایران اسلامی امروز علاوه بر سه رویکرد فیزیکی، الکترونیک و حمالی، رویکرد چهارم خود را ارائه خدمات به دولت و امور حکومتی قرار داده که این مهم در زمره تحولات عمیق و بنیادین در نظام اداری کشور محسوب خواهد شد که در دستور کار پست ایران، است.

دولت الکترونیک ارتقاء خدمت رسانی را شامل می شود

مدیرعامل پست ایران با بیان اینکه تحول پست به سمت الکترونیکی شدن، تحول به سمت ارتقاء خدمات دولتی به اقشار مختلف است، گفت: هدف از ایجاد دولت الکترونیک افزایش رفاه اجتماعی است و با ارائه جامع اطلاعاتی دقیق و منسجم به دستگاه های خدمات رسان، سرعت در کار دستگاه های مسئول افزایش پیدا خواهد کرد.

مهری درباره فراگیری طرح دولت الکترونیک در صورت اجرای کامل، بیان داشت: با اجرای طرح دولت الکترونیک بیش از ۱۰میلیون ارتباط در روز برقرار می شود که به نوبه خود حجم وسیعی از تبادل اطلاعات را شامل می شود.

وی در پایان صحبت های خود به وضعیت پست استان سمنان نیز اشاره کرد و بیان داشت: این استان در زمره استان های نمونه مقوله اجرای بانک اطلاعات و دولت الکترونیک در کشور محسوب می شود که با برنامه ریزی دقیق می توان سمنان را از ظرفیت های نوین ارتباطی در سطح ملی برخوردار کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تغییر رویکرد پست به اوج خود رسید/آماده رقابت با جهان هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات