کشت محصولات آب‌بر در مزارع استان قزوین محدود شود

کشاورزی در پاکستان7 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی در بخش کشاورزی باید کشت محصولات آب‌بر در مزارع و باغات استان محدود و ممنوع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نیازعلی ابراهیمی‌پاک بعد از ظهر امروز در نشست با مدیران و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی در بخش کشاورزی باید کشت محصولات آب‌بر در مزارع و باغات استان محدود و ممنوع شود.

وی بیان کرد: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته مصرف به‌ موقع و به میزان مشخص کود و سموم تا 35 درصد عملکرد محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد که این امر نشان‌دهنده اهمیت مصرف کود مرغوب و استاندارد است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان این مطلب که افتتاح باشگاه کشاورزان در ارائه نهاده‌های کشاورزی نقش به‌سزایی دارد تصریح کرد: تولید محصولات کشاورزی مرغوب و سالم در گرو استفاده از نهاده‌های کشاورزی استاندارد بوده که افتتاح باشگاه کشاورزان گامی موثر در توسعه پایدار کشاورزی به شمار می‌رود.

ابراهیمی‌پاک عنوان کرد: سازمان تعاون روستایی، کارگزاران باشگاه کشاورزان و کارشناسان بخش کشاورزی در تامین و ارائه نهاده‌های کشاورزی نقش دارند که  کشاورزان و بهره‌بردارن باید از ظرفیت‌های فراهم شده استفاده بهینه داشته باشند.

وی گفت: تدوین برنامه‌ای منسجم و استفاده از روش‌های نوین و ارتقا دانش فنی سبب افزایش عملکرد تولید در واحد سطح شده که از سیاست‌های اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به شمار می‌رود و نیازمند تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوط است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین عنوان کرد: طرح نسخه‌نویسی مصرف کود و سم در دست اجرا است که در تولید محصولات سالم و مرغوب و رونق اقتصادی در این بخش نقش ویژه‌ای دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشت محصولات آب‌بر در مزارع استان قزوین محدود شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات