26 هزار فرصت شغلی برای برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد

کمیته امداد معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۶ هزار و ۹۶۸ فرصت شغلی در اختیار خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، رمضانعلی جلالی ظهر امروز در نشست خبری با حضور مدیرکل کمیته امداد و اصحاب رسانه استان با اشاره به فعالیت حوزه اشتغال اظهار داشت: 29 هزار و 968 فرصت شغلی به‌منظور خانواده‌های تحت حمایت امداد ایجاد شده که 49 درصد آن شامل طرح‌های کشاورزی، دامپروری و شیلات است.

وی افزود: مابقی این فرصت‌های شغلی شامل 16.7 درصد طرح‌های اشتغال صنایع دستی، 14.4 درصد فعالیت‌های صنعتی و معدنی و 19.9 درصد طرح‌های خدمات است که با این وجود سهم اشتغال امداد در استان مرکزی در سال 94 2 هزار و 250 فرصت شغلی بود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی تصریح کرد: که از این فرصت‌های شغلی با همکاری بانک‌های عامل و همکاران امداد در تمامی شهرستان‌ها 2هزار و 227 فرصت شغلی حدود 97 درصد با صرف اعتباری حدود 295 میلیارد و 729 میلیون ریال اجرایی شد.

جلالی بیان داشت: 23 هزار و 556 نظارت فنی از طرح‌های اشتغال استان در سال 94 انجام شده که انحراف سرمایه تحمیلی به خانواده‌ها، کمک به تامین مواد اولیه و بازار فروش محصولات مددجویان را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در سال گذشته 9 هزار و 487 مورد آموزش انجام شده است که هزار و331 مورد آن آموزش‌های مهارت‌آموزی، 7 هزار و 206 مورد آموزش‌های پایدارسازی و توسعه، 435 مورد آموزش‌های کارآفرینی و 515 مورد حرفه‌آموزی دانش‌آموزان دبیرستانی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی عنوان کرد: همه اعتبار هزینه شده به‌منظور آموزش‌های اشتغال 6 میلیارد و 853 میلیون و 622 هزار ریال است، در بحث کاریابی 632 مورد داشتیم که از این تعداد 473 مورد زن و 159 مورد مرد هستند و برای امسال نیز 2 هزار و 250 فرصت شغلی پیش‌بینی شده است.

جلالی با اشاره به برنامه‌های در دست اجرای این حوزه گفت: یکی از برنامه‌ها طراحی دفتر تامین نیروی کار است که قرار است در دو شهر صنعتی اراک و کاوه این دفترها به‌منظور تامین نیروی کار مورد نیاز شرکت‌ها تاسیس شوند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه دیگر طرح استعداد‌سنجی است که در سطح استان در حال برگزاری است و در این طرح افراد بین 7 تا 70 سال استعداد سنجی می‌شوند که سهم استان 2 هزار و 18 خانوار در قالب 45 هزار و 102 نفر است که توسط پرسشگران امداد شناسایی مستعدان اشتغال انجام می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی افزود: در حال حاضر 16 هزار و 374 هزار نفر شناسایی شدند که حدود 37 درصد کار پیشرفته است و بنا داریم تا پایان خرداد تمام کار شناسایی را انجام دهیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «26 هزار فرصت شغلی برای برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات