گیلان در تولید برنج و چای با مشکلات کمبود زمین دست و پنجه نرم می‌کند/تجهیز و نوسازی 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی

استاندار گیلان استاندار گیلان گفت: در سال‌های گذشته بر تولیدات جانبی کشاورزی گیلان آسیب جدی وارد شده و در حال حاضز در تولید برنج و چای با مشکلات کمبود زمین دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدعلی نجفی ظهر امروز  در گردهمایی بزرگ روحانیون و طلاب گیلان با اشاره به گرامیداشت ایام رحلت معمار کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد اظهار داشت: استفاده از اخلاص و خودسازی از فرصت‌های ماه نزول قرآن است.

وی با بیان اینکه با توجه به تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری درباره نامگذاری امسال افزود: رسالتی که امروز بر عهده تمام افراد و مسئولان جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور وجود دارد بسیار مهم و سنگین است.

استاندار گیلان منظور از اقتصاد مقاومتی را تشخص حوزه‌های فشار و تلاش برای برای کنترل و بی‌اثر کردن فشارهای تحریم اعلام کرد و افزود: اقتصاد ملی ما باید در مقابل چالش‌ها و تحریم‌ها مقاوم شود.

نجفی با اشاره به اینکه مبحث اول در اقتصاد مقاومتی  مردمی کردن اقتصاد و استفاده از فرصت‌ها و توان‌های موجود در استان است تصریح کرد: منابع مالی و منابع انسانی خوبی و فرصت‌های عمده‌ای برای تحقق این مهم  استان  فراهم است.

وی با بیان اینکه امروزه استفاده از فرصت‌های دانش بنیان  دنیا به سمت پیشرفت هدایت می‌کند خاطرنشان کرد:  استفاده از دانش فناوری روز در تحقق اقتصاد مقاومتی یک اولویت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پیش‌بینی 1000 شرکت دانش بنیان در استان انجام شده است تصریح کرد: تاکنون بخش عظیمی از این شرکت‌ها در استان ایجاد شده است.

وی استفاده از تولیدات داخلی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: باید از تمام فرصت‌های موجود در استان استفاده شود و این شرایط را به‌وجود آوریم که از تولیدات و امکانات به‌درستی بهره‌مند شویم.

نجفی با تأکید بر اینکه باید حمایت همه جانبه‌ای از تولیدات داخلی شود خاطرنشان کرد: در سال گذشته میزان صادرات ما افزایش یافت که این میزان به‌طور قطع امسال افزایش می‌یابد و در این حوزه اقدامات بیشتری باید انجام شود.

وی استفاده از فرصت‌های صادرات نگاه درون زا به اقتصاد استان را مسیر توسعه استان عنوان کرد و افزود:گیلان فرصت  مناسبی در حوزه صادات دارد و بخشی از این فرصت با دریای خرز و منطقه آزاد برای گیلان به راحتی مهیا است.

استاندار گیلان  با تأکید بر اینکه قسمت عمده‌ای از اشتغال را در استان باید با بحث صادرات کالا  فراهم کنیم خاطرنشان کرد: تولید در گیلان به میزان  2.5 برابر جمعیت استان است که این عامل می‌تواند فرصت مناسبی برای صادرات مرغ به کشورهای حاشیه و استان‌های مختلف کشور باشد.

نجفی تقویت فرهنگ جهادی در اقتصاد مقاومتی را زمینه بیمه شدن استان در مقابل آسیب‌ها اعلام کرد و افزود: دولت اقتصاد مقاومتی را در برنامه ششم توسعه و افق چشم‌انداز به طور کلان برنامه‌ریزی کرده است.

استاندار گیلان  استان را در تولیدات کشاورزی پیشتاز دانست و تصریح کرد: در سال‌های گذشته بر تولیدات جانبی کشاورزی گیلان آسیب جدی وارد شده است و گیلان در تولید برنج و چای با مشکلات کمبود زمین دست و پنجه نرم می‌کند.

وی تصریح کرد: تجهیز و نوسازی 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی امسال در استان گیلان صورت می‌گیرد و به‌مدت پنج سال پیش‌بینی تجهیز و نوسازی 50 هزار هکتار اراضی استان را در دستور کار داریم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گیلان در تولید برنج و چای با مشکلات کمبود زمین دست و پنجه نرم می‌کند/تجهیز و نوسازی 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات