فرهنگ ایثار و شهادت باید به لایحه‌های مختلف جامعه رسوخ پیدا کند/مشکلات اجتماعی استان کرمان را تهدید می‌کند

موسی پور کرمان مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی برای حضور و دیدار خانواده‌های شهدا با دانش‌آموزان مدارس استان انجام شود، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید به لایحه‌های مختلف جامعه رسوخ پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، زهرا موسی‌پور عصر امروز در نخستین نشست شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمان با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این شورا، تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، اظهار داشت: یادواره شهدا نباید به فراموشی سپرده شود.

وی با اشاره به اینکه شهدا از بالاترین‌ دارایی‌های خود گذشته‌اند و به طور قطع نیازی ندارند تا ما جایی از آن‌ها نامی ببریم، افزود: تفاوتی در گرامیداشت یاد و نام شهدا نیست زیرا پرداختن به یک گروه از شهیدان بی‌عدالتی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با بیان اینکه بالاترین تهدیدات امروز در استان و کشور تهدیدات مسائل اجتماعی است، تصریح کرد: اگر شهدا الگو و اسوه هستند و خانواده‌های آنان نیز نزد مردم جایگاه ویژه‌ای دارند و اگر خدای نکرده اتفاق منفی در خانواده آن‌ها رخ دهد، بازتاب بزرگی در جامعه به دنبال خواهد داشت.

موسی‌پور با اشاره به اینکه یکی از وظایف پرداختن به مشکلات، موضوعات و اهمیت به خانواده‌های شهداست، افزود: خوشبختانه هنوز خانواده‌های شهدا در بین ما حضور دارند و آشنایی نسل سوم و چهارم با آن‌ها باید انجام شود.

وی  با بیان اینکه یادواره شهدا باید در مدارس توسط دانش‌آموزان برگزار تا دانش‌آموزان بیشتر با شهدا آشنا شوند،خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید به لایحه‌های مختلف جامعه رسوخ پیدا کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با تأکید براینکه باید برنامه‌ریزی برای حضور و دیدار خانواده‌های شهدا با دانش‌آموزان مدارس استان انجام شود، بیان کرد: دیدار با خانواده شهدا باید مردمی باشد و از جنبه دولتی دوری شود.

موسی‌پور یادآوردشد: یادواره‌های مردمی موفق‌ترین و اثرگذارتریت یادواره‌های شهیدان هستند زیرا خود مردم محله به گرمی در آن همکاری کرده‌‌اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ ایثار و شهادت باید به لایحه‌های مختلف جامعه رسوخ پیدا کند/مشکلات اجتماعی استان کرمان را تهدید می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات