نامه اي دردرمندانه به رئيس جديد "راديو و تلويزيون" به بهانه حضور "يادگار امام" در اين رسانه

براي ما بس است كه صدا و سيما بيانگر حقيقت تاريخ يكصد سال أخير باشد و راه را بر رسانه هاي بعضاً خود بزرگ پندار خارج نشين ببندد. به گزارش نامه نیوز، سعید الله بداشتی در نامه ای خطاب به رئیس جدید سازمان صدا و سیما نوشته است:

جناب آقاي دكتر علي عسگري
رياست محترم صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران
سلام عليكم

ضمن تبريك انتصاب جنابعالي به اين مسؤولين جديد از سوي رهبر معظم انقلاب، بنا دارم تا به عنوان نسل سوم و چهارم اين انقلاب دغدغه هايي به حضورتان بنويسم. اميد دارم تا اندكي تأمل در اين سطور، صادقانه در خلوت خود با آن ارتباط برقرار كنيد و حرف دل اين نسل دردكشيده و دغدغه مند، بر دل و جانتان بنشيند.
چاره اي نيست كه حضور بسيار دير هنگام يادگار فاضل و دوست داشتني امام در سيماي جمهوري اسلامي را در آغاز روي كار آمدن جنابعالي به فآل نيك گيريم.
ديدن مستقيم چهره شخصيتي كه براي نسل سوم انقلاب، يادآور جواني حضرت امام و تصاويري است كه از آن مرد بزرگ تاريخ بر جاي مانده.

نسلي كه امروز بدون محابا عليرغم تحمل انواع اتهامات، أعم از فتنه گري و ضد ولايتي بودن براي دفاع از امام عزيزش از پاي نمي نشيند.
نسلي كه عليرغم بازداشت هاي ناروا و عدم إثبات اتهامي از حضور در سنگرهاي خدمت باز مي ماند و در حوزه هاي خصوصي هم اگر بتواند براي كسب و كار وارد شود، با انواع فشارها و تضييقات مواجه مي شود.

نسلي كه نمونه اي از آن در سال ٩٢ براي دفاع و حمايت از شخصيتي انقلابي به ميدان آمد. شخصيتي كه براي اولين بار پيشوند زيباي "امام" را زينت بخش واژه "خميني" در يك سخنراني عمومي كرد و براي معرفي اين "روحاني" به مردم از هيچ كوششي دريغ نكرد و هزينه ها پرداخت.
نسلي كه به خاطر همين حمايت در نهايت در حسينيه جماران بازداشت مي شود و بعد از پيروزي نامزد انتخاباتيش باز هم براي دفاع از امام و انديشه امام در صحنه مي ماند و اولين مكان و مأمني كه بعد از آزادي اش وارد مي شود، "حرم امام عزيز" است و قبول كنيد كه فقط و فقط نسل شما هزينه دفاع از انقلاب را در مبارزه با رژيم ستمشاهي و مستبد پهلوي و همچنين سال هاي جنگ تحميلي نپرداخت كه حقيقتا ايثار و جانفشاني هايي بس سترگ كرد، اما غرض آن است كه بگويم امروز نسل سوم و چهارم انقلاب نيز در كنار شما هزينه هاي زيادي براي دفاع حقيقي از انديشه امام، جمهوري اسلامي و دفاع از رهنمودهاي رهبري مي پردازد.

نسلي كه عليرغم انواع اتهامات، براي دفاع از امام، راسخ است و معتقد است نسل ما نبايد نااميد شود و در نتيجه همين ثابت قدمي و استقامت، ديديم كه " اميد" بازهم كارساز شد و در دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، حماسه آفريد، همانطور كه در سال ٩٢ حماسه آفريد و بر رخوت و نااميدي پيروز شد.
نسلي كه كارش حماسه آفريني است تا اين انقلاب و نظامِ برخواسته از ايثار هزاران جوان عاشق خميني، دفاع كند نه براي نام و نان.
نام و نان و مسؤولين هاي كلان نظام براي نسل شما، ولي حداقل با عملكرد خود نسل مارا از نظام و انقلاب و امام عزيزمان طرد نكنيد.

نسلي كه نه فقط چون برخي در زبان بلكه در عمل دفاع و رهبري و راهبري مقام معظم رهبري را براي حفظ ارزش هاي انقلاب به جانش پذيرفته و به هيچ وجه به دنبال تنش و تقابل در درون نظام نبوده و نيست بلكه انتخابش در سال ٩٢ به نام شخصيتي انقلابي از همراهان امام بود كه هم دغدغه هاي اين نسل را داشت و به پيگيري و پاسخگويي اش به اين مطالبات تعهد داده بود و هم رابطه اي صميمي با رهبر انقلاب داشت.
اما اين نسلي متهم به دوري از فرامين رهبري شده در حالي كه  بيشترين و بهترين عامل به راهبردهاي ايشان بوده، چه آنجا كه توصيه ايشان به حماسه آفريني سياسي و اقتصادي را عليرغم دست اندازهاي بسيار به خوبي جامه عمل پوشانده و چه آنجا كه با هيچ دولتي و مجلسي عقد أخوت نمي بندد. تا آنجا كه متعهد به مردم و مطالبات آنان باشند از آنها حمايت مي كنند و در غير اين صورت صادقانه به نقد آنها مي نشينند و چه آنجايي كه براي انقلابي ماندن، از ديپلماسي عزت مندانه فرزندان انقلابي و جهادگرتن عرصه ديپلماسي حمايت كرده و در مجموع زمين بازي را خالي نكرده است.
نسلي كه همين "خميني جوان" چهره محبوب و  زبان گوياي اين نسل است.
نسلي كه همچنان به روحانيت روشن انديش و آگاه به مسائل روز علاقمند است و امام را فقيهي پيشرو در قلمرو سياست و جامعه مي داند.
نسلي كه اگر چه چهره اي متفاوت از جوانان رزمنده در جبهه هاي جنگ دارد اما به باكري و همت و جهان آرا و كاظمي و حاج داوود كريمي ها مي بالد و در مقابلشان سر تعظيم فرود مي آورد، شايد چون كه آنها را متفاوت تر و بهتر از بقيه شهداي عزيز شناخته است.
جناب آقاي دكتر علي عسگري!
از شما سوالي دارم صادقانه پاسخ بگوييد! عيبي ندارد در درون خود به آن جواب گوييد نه به ما!
حضور زنده "يادگارامام" براي انقلاب و نظام تهديد بود يا فرصت و مؤيد و پيوند دهنده ارتباط مردم با رسانه ملي!؟
اگر پاسختان"فرصت" است، پس چرا اينقدر دير! از شما مي خواهيم كه براي تداوم وفاداري نسل ما به انقلاب و به تعبير رهبري "انقلابي ماندن مان" اين شيوه را ادامه دهيد.
مگر نه اينست كه هدف و راهبرد شما و سياستگذاران فرهنگي كشور، تداوم پيوند نسل هاي بعد از انقلاب با امام و رهبري و روحانيت شيعه است!؟
پس چه كساني بهتر از "سيد حسن عزيز" و ديگر ياران و همراهان مهجور مانده امام و انقلاب و رهبري كه در بين اين نسل محبوبيت نسبي دارند، مي توانيد به اين راهبرد كمك كنند!
آقاي علي عسگري!
ما جمعي از جوانان اصلاح طلب  در سال ٨٨ قريب به دوماه مانده تا انتخابات رياست جمهوري در نامه اي به جناب آقاي مهندس ضرغامي رييس وقت رسانه ملي از دغدغه هايمان نسبت به انتخابات نوشتيم و از نگراني هايمان و تلاش براي عدم نفوذ و جريان سازي رسانه هاي خارجي و لزوم اعتمادسازي بيشتر مردم با رسانه ملي گفتيم و در نهايت از ايشان خواستيم تا به جمع ما كه متشكل از فرزندان شهدا و ايثارگر نيز بودند، فرصتي دهد براي ملاقات، همچون ديدارهايي كه با ساير تشكل هاي جوان اصولگرا برگزار مي كند و در تلويزيون نمايش مي دهد.
اما دريغ از يك پاسخ!
آقاي علي عسگري، شك نكنيد كه تداوم اين شيوه در جهت ارائه تريبون به ياران و همراهان امام و انقلاب و چهره هاي متفاوت و نسل سوم و چهارمي كه در ادبيات امروز سياسي از أهالي تحول خواهي و اصلاح طلبي اند، به صلاح ملك و دولت و مملكت است و موجب بيمه تر شدن نظام و انقلاب خواهد بود.
 اتخاذ اين شيوه جديد، قطعا راهبردي خواهد بود  براي انقلابي ماندن جوانان و نسل سوم و چهارم انقلاب همانطور كه دغدغه رهبري نظام است.
شك نكنيد با تريبون دادن به ساير جريان هاي فكري و سياسي كه صد البته دغدغه امام و انقلاب و رهبري را دارند، خللي در كسب قدرت براي جريان اصولگرا ايجاد نمي كند كه شاهدش همين انتخابات هاي اخير است كه پيروز انتخابات جرياناتي بودند كه نفوذ و ارتباط و سهمي در رسانه ملي نداشته و ندارد .
شبيه به سهمي كه امثال جناب حداد عادل در يكي از پربيننده ترين برنامه هاي سيما همچون خندوانه در پيش از برگزاري انتخابات مجلس دهم داشته اند اما نتيجه اي در انتخابات عايدشان نشد.
 اصلا جريان اصلاحات و خط امام چنين سهمي نمي خواهد. بلكه همين كه در ميزگردها و گفت و گوها و سخنراني ها از ديگر چهره هاي پرسابقه در راه انقلاب استفاده شود، براي ما بس است.
همين كه در بيان انقلاب و سيره امام، يك سويه نقش ياران و همراهان امام و انقلاب در قم، نجف و پاريس فراموش نشود و سخني از رديف اول هاي سيلي خورده انقلاب بيان شود و اين تجلي بخشان انقلاب با نامهرباني حذف نشوند، براي ما بس است.
براي ما بس است كه صدا و سيما بيانگر حقيقت تاريخ يكصد سال أخير باشد و راه را بر رسانه هاي بعضاً خود بزرگ پندار خارج نشين ببندد.
همين كه مواجهه با پدر شهيد جهان آرا يا امثال او و وابستگان شهداي عزيزمان كه به رحمت إلهي مي پيوندند، همچون همسر معزز شهيد بابايي كه به حق به او پرداخته شد، پرداخته شود و با شهداء و خانواده هاي معظمشان تسويه حساب سياسي نشود، براي ما بس است .
در پايان در يك جمله خلاصه مي گويم كه نسل ما مي خواهد صدا و سيما به معناي واقعي كلمه "دانشگاه"باشد، همانطور كه امام عزيزمان فرمود و والسلام.
سعيد الله بداشتي برچسب ها: صدا و سیما ، سیدحسن خمینی ، سعید الله بداشتی چندرسانه‌ای واژگونی بیل مکانیکی در ایلام/ عکس دیدار یک استاد ارتباطات با محمدعلی کلی، 23 سال پیش/ عکس سقوط هواپیمای آموزشی در اصفهان/ عکس صف اول دیدار نمایندگان با رهبر معظم انقلاب/ عکس روشی جالب برای تصادف نکردن با گوزن‌ها/ عکس واکنش محمدجواد ظریف به یک تذکر توییتری/ عکس شماره پیراهن وریا غفوری در استقلال/ عکس محمدعلی کلی!/ کاریکاتور نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی منصوریان در آستانه استقلالی کردن گزینه برانکو پدیده پرسپولیسی لیگ، گزینه جدید برانکو ادعای جدید سپاهانی ها برای پرسپولیسی نشدن خلیل زاده دوست ندارم جایی جز پرسپولیس بازی کنم/ امیدوارم برانکو به من فرصت دهد ادامه جنگ سرخابی ها بر سر ستاره نفت؛ از تعهد و علاقه به پرسپولیس تا ارادت به منصوریان منصوریان مسئول نقل و انتقالات استقلال ابراز علاقه کاپیتان سابق استقلال برای بازگشت به خانه/ دو لژیونر دوباره آبی پوش می شوند؟ اتهام بزرگ پرسپولیسی ها به رقیب دیرینه؛ استقلال سقف را دور زده است؟ قرارداد پرسپولیس با هافبک فولاد خوزستان/ امیری منتفی شد؟ موافقت با درخواست قدیمی بختیار؛ شماره 7 برای رحمانی پربازدید های کل اخبار نظر مطهری درباره بازگشت گلشیفته‌ فراهانی باز هم اخلال در سخنرانی سید حسن / عکس واکنش عطاءالله مهاجرانی به ادعای بی‌بی‌سی درباره امام عضو جبهه‌پایداری مجری‌ تلویزیون شد لاریجانی: کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری جاذبه‌ای ندارد/ اینکه روحانی تک دوره ای شود، احتمالش زیاد نیست/علی مطهری سنجیده و لایق است عبور نو اصول‌گرایان از احمدی نژاد، قالیباف و حداد عادل/ زاکانی سرمایه جدید اصول‌گرایان برای رقابت با روحانی منصوریان مسئول نقل و انتقالات استقلال قرارداد پرسپولیس با هافبک فولاد خوزستان/ امیری منتفی شد؟ توقیف آمریکایی‌های خلافکار در اهواز/ عکس ظریف از اروپا چه آورد؟ پربازدید ها پربحث ترین عناوین دو ضربه سنگین بر سر حکام آل‌سعود استقبال وزارت‌خارجه آمریکا از پیام آیت‌الله سیستانی نظر مطهری درباره بازگشت گلشیفته‌ فراهانی خط و نشان پاکستان برای چابهار واکنش عطاءالله مهاجرانی به ادعای بی‌بی‌سی درباره امام عضو جبهه‌پایداری مجری‌ تلویزیون شد لاریجانی: کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری جاذبه‌ای ندارد/ اینکه روحانی تک دوره ای شود، احتمالش زیاد نیست/علی مطهری سنجیده و لایق است مصطفی تاج زاده آزاد شد امام جمعه اصفهان: در کشور اصلاح‎طلب و اصول‎گرا نداریم، بلکه ضد انقلاب و انقلابی داریم / کدام روحانی حقوق 150 میلیونی گرفته؟ عبور نو اصول‌گرایان از احمدی نژاد، قالیباف و حداد عادل/ زاکانی سرمایه جدید اصول‌گرایان برای رقابت با روحانی نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۴۷ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامه اي دردرمندانه به رئيس جديد "راديو و تلويزيون" به بهانه حضور "يادگار امام" در اين رسانه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات