انتشار کتاب «قیمت نفت»/ پیش بینی آینده بازار طلای سیاه

به گزارش خبرگزاری مهر، قیمت نفت طی یک دهه اخیر تا کنون به شدت دستخوش تغییرات عجیبی قرار گرفته است. حتی قیمت این ماده گرانبها از چند سال پیش به این سو آنقدر روند صعودی عجیبی داشته که قیمت نجومی آن، برای مدت ها همگان را به خود خیره کرده بود.

اما قیمت طلای سیاه، پس از مدتی به حال رکود درآمد و پس از آن نیز سیر نزولی خود را آغاز کرد. سوال اینجاست که چه عواملی باعث سیر صعود و یا نزولی نفت طی این چند سال اخیر شدند؟ آیا امکان اینکه قیمت ها مجددا رو به افزایش بگذرند وجود خواهد داشت؟

«روبرتو اف. آگویلرا» و «مارتین رادتزکی» در کتاب اخیر خود به نام «قیمت نفت» که به وسیله انتشارات دانشگاه کمبریج به چاپ رسیده، ضمن بررسی عوامل تاثیرگذار بر افزایش و کاهش قیمت جهانی نفت، پیش بینی خود نسبت به آینده نرخ طلای سیاه را نیز بیان کرده اند.

این دو نویسنده معتقدند اگرچه قیمت نفت، طی چند دهه اخیر همواره روند افزایشی را تجربه کرده، اما به گفته آنها قیمت این ماده گرانبها اکنون دیگر اشباع شده و بازار دیگر کشش افزایش قیمت ها را نداشته و نخواهد داشت. لذا از این پس، بخش سرازیری یا بازگشت نزولی نمودار قیمت نفت آغاز خواهد شد و این قیمت ها هر روز کاهش بیشتری خواهند یافت.

نویسندگان این کتاب، آغاز دوران سیر نزولی قیمت نفت را انقلاب نفتی می خوانند که ریشه آن در تلاش کشورها برای تثبیت اقتصاد جهانی نهفته است. آنها همچنین با شبیه دانستن این انقلاب با مداخله انسانی – نظامی، سیاست و دیپلماسی، معتقدند که قیمت نفت نیز دستخوش اراده کشورها برای کنترل قیمت ها شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار کتاب «قیمت نفت»/ پیش بینی آینده بازار طلای سیاه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات