آشفتگی مشاور سابقا اطلاعاتی روحانی برای تکذیب یک خبرگروه سیاست جهان نیوز ـ حسام الدین آشنا در همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات با اشاره به انتشار خبر "سفارش چهره سرشناس اصلاح طلب به "آشنا" برای حمله به سردار قاسم سلیمانی" در سایت جهان نیوز گفت: این را که می‌گویم هم می‌تواند مایه خنده باشد و هم مایه تاسف. سایتی مطلبی زده بود که یکی از سران اصلاحات به آشنا پیام محرمانه داده، مطلبی علیه فلان سردار بزرگ، اما هیچ‌گاه مشخص نشد که از جانب ما بوده؛ حالا تکذیب کردن این مطلب هم مصیبت است. سوال این است که اگر محرمانه بوده شما چگونه به آن دست یافتید و اگر هم درک کردید محرمانه است، چطور منتشر کردید؟

چند نکته در مورد جواب کوتاه آقای آشنا قابل ذکر است:

1- در هیچ جای خبر تنظیمی سایت جهان نیوز کلمه "محرمانه" نیامده است، پس اگر قرار بوده این موضوع از نظر آقای آشنا "محرمانه" بماند در این میان واسطه فرستاده شده توسط چهره اصلاح طلب یا افراد با خبر از پیغامی که به آقای آشنا رسیده، می توانند منشأ بروز خبر باشند که باید جناب آشنا پیگیری این موضوع را از دوستان خودشان انجام دهند.

2- جناب آشنا که در رزومه خود مسئولیت یکی از معاونت های وزارت اطلاعات را عهده دار بوده و به واسطه این مسئولیت حساس، باید از شمّ اطلاعاتی بهره مند باشند، چرا این سوال مبتدیانه را در یک همایش عمومی مطرح می کنند که "اگر محرمانه بوده چگونه شما به آن دست یافته اید؟" مگر می شود در اوج رقابت رسانه ها برای کسب خبر، نکته ای به این مهمی که ضرر به حیثیت و امنیت ملی است مورد پیگیری رسانه ای قرار نگیرد؟

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آشفتگی مشاور سابقا اطلاعاتی روحانی برای تکذیب یک خبر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات