کشف بقایای گروه عجیبی از کیسه داران حلزون خوار در استرالیا -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

کشف بقایای گروه عجیبی از کیسه داران حلزون خوار در استرالیا

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: کشف بقایای گروه عجیبی از کیسه داران حلزون خوار در استرالیا

آکاایران بقایای فسیلی مربوط به گروه ناشناخته ای از کیسه داران گوشتخوار استرالیایی که 15 میلیون سال پیش در ناحیه ای در شمال غربی کوئینزلند زندگی می کرده اند به تازگی توسط گروهی از محققان استرالیایی کشف شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، این موجودات در بین پستانداران منحصر به فرد هستند و به نظر می رسد که اشتهای سیری ناپذیری برای خوردن حلزون ها داشته اند. جالب توجه ترین ویژگی این حیوانات دندان های آسیاب بزرگ، بسیار قوی و چکش مانندی است که احتمالا می توانسته محکم ترین پوسته حلزون های جنگلی را خورد کند.
محققان استرالیایی در کاوش های خود توانسته اند شکل دندان های مجزا و ساختار دندان این گروه از جانوران غیرمعمول که به نام malleodectid شناخته می شوند، را شناسایی کنند. محققان به مدت چهار دهه در این منطقه به کاوش و حفاری می پرداخته اند، اما ماهیت متفاوت این کیسه داران تنها زمانی مشخص شد که توانستند بخشی از جمجمه یک حیوان جوان را کشف کنند. بقایای این جمجمه که به خوبی حفظ شده نشان می دهد که آنها 15 میلیون سال پیش در اواسط دوره میوسن زندگی می کرده اند.
به گزارش آکاایران هرچند که این گونه کیسه داران بسیار متفاوت از سایر گونه هاست اما به نظر می رسد که با گوشتخواران کیسه داری همچون شیطان تاسمانی و ببر تاسمانی که خاص استرالیا و گینه نو هستند خویشاوند باشد.
Malleodectids مدت ها پیش از اینکه انسان ها از راه برسند منقرض شده اند؛ محتمل ترین دلیل این انقراض، تغییر اقلیم شدید است که حدود 15 میلیون سال پیش در این منطقه رخ داده و باعث شده جنگل های بارانی وسیع در این منطقه که غنی از حیوانات مختلف بوده اند به جنگل های تنک و علفزارهای امروزی تبدیل شود.
شرح جزئیات مربوط به این گونه جدید از کیسه داران در مجله Scientific Reports به چاپ رسیده است.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف بقایای گروه عجیبی از کیسه داران حلزون خوار در استرالیا -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات