اجرای طرح تحول در بخش آموزش سلامت کشور

دکتر حسن طاهراحمدی روز یکشنبه در نشست توجیهی طرح تحول در بخش آموزش سلامت دردانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: حضور در عرصه های آموزشی منطقه ای و جهانی، شبکه سازی در نظام آموزش سلامت، ساماندهی بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی، نهادینه سازی اخلاق حرفه ای، بهرمندی از فناوری های نوین، ارتقای منابع انسانی بخش آموزش عالی سلامت، تمرکز زدایی در نظام آموزشی، خلق ثروت دانش بنیان، تولید و بومی سازی شواهد معتبر علمی برای ارتقای آموزش پژوهشی دیگر ویژگی های بسته های تحول و نوآوری آموزش علم پزشکی است.
وی افزود: طراحی، پیاده سازی مدل جامع، سامانه ارزیابی و نظارت بر فعالیت دانشگاه ها محور اصلی این بسته های آموزشی در راستای تحقق سیاست های دوازدگانه است.
طاهر احمدی با اشاره به این امر که این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده، بیان کرد: تقویت روحیه ماموریت گرایی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، یکسان سازی ظرفیت قطب های دانشگاهی در جهت تحقق اهداف آموزش پزشکی کشور و ارائه عملکرد جهت ارتقاء سطح دانشگاه ها ا زجمله اهداف این طرح است.
وی اظهار کرد: ایجاد بانک داده متمرکز و اتصال آن به داده های موجود و ایجاد مجموعه اطلاعاتی برای مدیران دانشگاهی و ستاد وزارت جهت رصد فعالیت های آموزشی دانشگاه از دیگر اهداف مهم تحول در بخش آموزش سلامت کشور است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطر نشان کرد: برنامه جامع آموزش عالی سلامت سندی راهبردی است که بر مبنای چشم انداز ایران در سال ۱۴۰۴، سیاست های کلان نظام سلامت، نقشه جامع علمی کشور، اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه تحول نظام سلامت تدوین و جمع آوری شده است.
دکتر طاهر احمدی توسعه علوم، قرآن، طب، راه اندازی مرکز آموزش های مجازی علوم پزشکی و بخش صلاحیت های بالینی در منطقه های آمایشی را از دیگر مسئولیت های دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به این امر که دانشگاه علوم پزشکی اراک در برخی حوزه ها مانند توسعه، دارو، غذا و پژوهش از جایگاه خوب و مناسبی برخوردار است اما لازم است برای ارتقاء جایگاه این مهم تلاش های بیشتری صورت گیرد.
دکتر علی آرش انوشیروانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: با توجه به مناطق آمایشی تعریف شده مجازی سازی، اجرایی شدن بسته های طرح تحول نظام سلامت و پیشرفت در زمینه آموزش دانشگاه از وظایف مهم مسئولان این حوزه است.
مجوز تاسیس دانشکده علوم پزشکی اراک در سال ۱۳۶۵ هجری شمسی صادر شد و در بهمن ماه سال ۱۳۶۶ با تجمیع دانشکده پزشکی و آموزشکده پرستاری و مامایی با پشتیبانی علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با پذیرش ۶۰ دانشجو در رشته پزشکی در ساختمان استیجاری شروع به فعالیت کرد و از سال ۱۳۶۷ هجری شمسی مستقلشد .
این دانشکده در سال ۱۳۶۹ هجری شمسی به دانشگاه علوم پزشکی تبدیل شد و در سال ۱۳۷۳ هجری شمسی با ادغام سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان، مسئول ارائه خدمات بهداشتی – درمانی در استان شد .
۷۱۱۴/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح تحول در بخش آموزش سلامت کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات