کاشان با شهری از کره جنوبی خواهر خوانده می شود

به گزارش ایرنا محمد خدادادی روز یکشنبه در حاشیه دومین نشست رسمی هماهنگی یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: 71 شهر آسیایی از جمله 12 کلان شهر ایران شامل تهران٬ کرج٬ اصفهان٬ شیراز٬ قم٬ همدان٬ قزوین٬ کرمانشاه٬ یزد٬ بندرعباس٬ رشت٬ سمنان و همچنین کاشان عضو مجمع شهرداران آسیایی هستند.
وی افزود: چهارمین اجلاس دوسالانه این مجمع دو سال قبل در شهر هایکو چین برگزار شد و در حال حاضر ریاست مجمع با شهردار این شهر است.
وی تاکیدکرد: میزبان اجلاس دوسالانه به مدت دو سال ریاست مجمع را عهده دار می شود.
خدادادی تاکیدکرد: در هر اجلاس بیانیه ای مبنی بر کارها و اقدامات انجام شده و لازم الاجرا و بررسی چالش های مشترک شهرهای آسیایی از جمله ترافیک٬ آلودگی هوا٬ بازیافت و بلایای طبیعی صادر می شود.
وی تصریح کرد: بحث همکاری های شهرها با همدیگر و خواهر خواندگی شهرهای عضو مجمع و بررسی اجرای طرح های مشارکتی با تجربه یکدیگر و ایجاد ارتباطات دوسویه با کلان شهرهای آسیا در زمینه های فرهنگی٬ اقتصادی و‌گردشگری و برنامه ریزی در مورد آنها از دیگر اهداف اجلاس هااست.
خدادادی گفت: از اجلاس چهارم تاکنون 10 شهر عضو مجمع، قرارداد خواهرخواندگی امضا کرده و در حال حاضر زمینه های خواهرخواندگی یکی از شهرهای کره جنوبی با کاشان فراهم شده و در حال انعقاد این تفاهم نامه هستیم.
وی همچنین از برگزاری پنجمین اجلاس دوسالانه شهرداران آسیایی در آذرماه سال جاری در شهر غازیان تپ ترکیه خبر داد.
3009 /1596

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاشان با شهری از کره جنوبی خواهر خوانده می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات