محسن رضایی: انقلاب اسلامی باعث اقتدار ایران شد

به گزارش خبرنگاردفاعی ایرنا، سردارسرلشکرپاسدارمحسن رضایی عصر یکشنبه درآئین اختتامیه کنگره جهانی اقتدار ویژه بزرگداشت سردارسرلشکرپاسدارشهید حسن طهرانی مقدم و شهدای اقتدار مجتمع فرهنگی شهید طهرانی مقدم اظهارکرد: باید یاد و خاطره امام راحل را که اقتدار واقعی را به ایران بازگرداند و ملت تحقیر شده ایران را به عزت و سربلندی رساند گرامی بداریم.
وی افزود:این شهدای والامقام با اقتدار در صحنه دفاع از اسلام وارد شدند و جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند که جا دارد در این روزها از آنها نیز یادی کنیم.
سرلشکر رضایی با بیان اینکه موضوع اقتدار یکی از گمشده های ملت ایران در دوران گذشته بود گفت: هرچند که شکل گیری این اقتدار مدت ها به طول کشید اما بالاخره این انقلاب شکوهمند اسلامی بود که با پیروزی خود اقتدار را به ما برگرداند.
وی اضافه کرد: در200 سال گذشته مثل برف آب می شدیم و هیچ حمله ای نبود به ایران که تکه ای از آن را جدا نکرده باشد؛ اندازه نصف سرزمینی که ما در آن زندگی می کنیم به همین اندازه طی 200 سال گذشته از وطن، خاک، استان و شهر جدا شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: قصه تلخ بار شکست های پی در پی ایران و تاییدیه های مدام این سرزمین کهن یکی از بزرگترین تمدن های بشری طی چندین هزار سال بود که به غم انگیز ترین قصه تاریخ و داستان تاریخی تبدیل شد.
سرلشکر رضایی گفت: وقتی انقلاب شکوهمند اسلامی پیروز شد قدرت های بین المللی با امیدواری به چنین گذشته ای وارد ایران شدند و از مرزهای پنج استان عبور کردند و بسیاری از شهرهای ایران را گرفتند و بیش از 2.5 میلیون نفر از جمعیت 30 میلیونی ایران را آواره کردند.
وی تصریح کرد: آنها هشت سال از زمین، آسمان و دریا به ما حمله کردند و از ابزارهای غیرحقوقی و غیرقانونی از جمله بمب های شیمیایی و بمب های ناپال برعلیه ما استفاده کردند و تمام بغض خودشان را بر سر و روی این ملت ریختند تا بلکه از جوانه زدن این اقتدار در ایران جلوگیری کنند.
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: آنها نمی خواستند ملت ایران بزرگ ایران روی پای خود بایستد به همین منظور جنگ تحمیلی و هشت ساله را درست کردند تا دوباره ما را به همان تحقیر تاریخی و گذشته تلخ بازگردانند.
سرلشکر رضایی یادآورشد: یکی از آن چهره هایی که می توان رمز و راز این شکوفایی اقتدار ایران را در او دید شهید حسن طهرانی مقدم است یک جوان 17 یا 18 ساله ای که با اشغال سرزمینش بدون اینکه کسی از او دعوت کند یا مقامی رسمی وعده و وعید به او بدهد لباس رزم را به تن کرد و به عنوان رزمنده ای ساده به جبهه های غریبانه ملت ایران و شهرهای اشغال شده میهن اسلامی آمد.
وی گفت: عملیات طریق القدس بود که من به شهید باقری گفتم: حسن ما که توپخانه نداریم فردی را پیدا کن که بتواند این آتش های کوچک را بر سر دشمن بعثی بریزد. یک هفته بعد از این عملیات شهید باقری یک جوانی را آورد و گفت: این جوان خیلی بااستعداد و تواناست که من از وی پرسیدم نام شما چیست که وی گفت: من حسن طهرانی مقدم هستم.
سرلشکررضایی با بیان خاطراتی از دوران پرحماسه دوران هشت سال دفاع مقدس و نقش شهید حسن طهرانی مقدم در آن دوران باشکوه اظهارکرد: در آن دوران ما چندین فروند موشک را از کشور لیبی خریداری و وارد کشور کرده بودیم که زمان شلیک این موشک ها به سمت مواضع نظامیان بعثی کارشناسان و مهندسان لیبیایی که برای کمک به شلیک آنها به ایران آمده بودند با جلسه ای که صدام با رهبر این کشور برگزار کرده بود به سفارت این کشور فرار کردند.
وی گفت: پس از این ماجرا و با کمک و هدایت شهید طهرانی مقدم به رغم اینکه کارشناسان و مهندسان لیبیایی قطعات مهمی را از روی این سامانه های موشکی برداشته بودند شهیدطهرانی مقدم با یک کار جهادی 20 روزه این قطعات را تهیه کرد و با شلیک اولین موشک توانست بانک رافدین عراق در قلب بغداد را هدف قرار دهد و آن را منهدم کند که رژیم بعثی صدام تا یک هفته بعد از این ماجرا اعلام می کرد که این انفجار یک انفجار داخلی بوده است.
فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه اگر می خواهیم اقتدار ایران را به صورت کامل ببینید و مطالعه کنید باید به تفکر و نگاه این شهدای اقتدار نگاهی بیندازیم.
وی گفت:ما اگر پس از آزادی خرمشهر به آن طرف و تثبیت مرزهای بین المللی و محکوم کردن صدام بعثی به تجاوز به خاکمان و سرزمین مان اقدام نمی کردیم تا حالا چندین بار دشمنان نظام اسلامی به ایران حمله می کردند.
وی تصریح کرد: این اقتدار در سیمای این جوانان به ویژه شهید طهرانی مقدم و شهید اقتدار وجود داشت و نخستین رمز رسیدن به این اقتدار ارتباط آنان با خدا بود که این شهدا با نمازهای شب خود و ارتباط مداوم با امام امت آن را محقق کردند به طوری که در دفاع مقدس ما به اینجا رسیده ایم که باید حرکت کنیم.
سرلشکر رضایی گفت: ارتباط با خدا درتفسیر انقلابی شهید طهرانی مقدم این بود که شما باید حرکت کنید و به خدا امید داشته باشید تا خدا هم به شما کمک کند.
وی تصریح کرد: ارتباط با خدا مهمترین رکن اقتداری است که ازشهیدحسن طهرانی مقدم و شهدای اقتدارجمهوری اسلامی ایران به ویژه شهیدان بابایی، صیادشیرازی و شهدای انقلاب اسلامی برای ما به یادگارمانده است.
کنگره جهانی اقتدار که کار خود را از هفتم مهرماه سال گذشته دردو محور اصلی علمی (کتاب، مقاله، پایان نامه، گزارش راهبردی و یادداشت) و هنری (عکس، پوستر، کاریکاتور، شعر، دلنوشته، خاطره، فیلم، مستند، نماهنگ و نرم افزار چند رسانه ای) در موضوعات دفاعی، امنیتی، بازدارندگی، علمی و فناوری و بررسی شخصیت شهید سردار لشکر پاسدار حسن طهرانی مقدم در ابعاد اجتماعی، فرهنگی ورزشی، اخلاقی و مدیریتی آغاز کرده بود عصر یکشنبه 17 خرداد به کار خود پایان داد.
دراین کنگره از40 برگزیده کنگره جهانی اقتدار، برگزیدگان جشنواره 30 سال اقتدارموشکی نیروی هوافضای سپاه، خانواده معظم 42 شهید اقتدار موشکی (شهدای قدیر) و خانواده شهیدان همدانی، بدرالدین و جهاد مغنیه و شماری از ایثارگران و جانبازان شاخص مدافع حریم اهل بیت (ع) تجلیل شد.
دراین کنگره نخستین نرم افزارجامع چند رسانه ای با موضوع اقتدارموشکی و معرفی پدرموشکی ایران رونمایی شد.
سردارعالیقدر، دانشمند برجسته، و پارسای بی ادعا شهید سردار سرلشکر پاسدار حسن طهرانی مقدم از فرماندهان دوران دفاع مقدس و رییس سازمان خودکفایی و تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول کارهای علمی- تحقیقاتی بود که 21 آبان 1391 براثرانفجاردر زاقه مهمات در پادگان امیرالمومنین (ع) در منطقه بیدگنه شهرستان ملارد به همراه جمع دیگری از همرزمان خود به کاروان شهدا پیوست.
اجتمام**7029**3061**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محسن رضایی: انقلاب اسلامی باعث اقتدار ایران شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات